Královny rytmu - Meg Thomas

Královny rytmu - Meg Thomas
Královny rytmu - Meg Thomas

Bubenice a perkusionistka Meg Thomas se pohybuje v hudebních sférách, které sahají od rocku až po calypso, avantgardu, mluvené slovo, latin jazz, punk a metal. Působí i v tanečních kapelách a souborech bicích nástrojů. Meg získala během let spoustu zkušeností vystupováním, nahráváním, pedagogickou praxí i cestováním a koncertováním po Spojených státech a Evropě. Kromě toho, že Meg e absolvovala hudební obor na Millikin University, její působení v širokém spektru hudebních stylů pomohlo přispět k její kreativitě a jedinečnému přístupu k bubnování a muzice všeobecně. Její bicí soupravy i sestavy perkusí se pohybují od tradičních až ke specifickým uspořádáním, která obsahují širokou škálu bicích nástrojů.

 

V roce 2010 vyhrála Meg v hlasování čtenářů časopisu Drum! a byla zvolena jako „vycházející bubenická hvězda“. V lednu 2013 jí webzin Chicago Music Guide jmenoval muzikantem měsíce.

 

Meg je součástí týmu Vic Firth jako soukromá učitelka bicích. Vyučuje nejen na klasickou bicí soupravu, ale i na conga, bonga, malý buben, djembe, timbales a další perkuse. Meg založila a vede Chivago Women’s Drumming Group. Je endorserkou firem Sabian Cymbals, Vic Firth Sticks and Mallets, Evans Drumheads, LP Percussion, PureSound Percussion a Humes & Berg Cases.

 

Meg vyrůstala ve státu Illinois v rodině, kde všichni milovali hudbu, ale nikdo jí aktivně neprovozoval. Doma měli klavír. Její sestra hrála na flétnu a Meg začala brát lekce klavíru. Chtěla rovnou hrát na bicí nástroje, ale klavír byl pro ní ideální hudební průprava. Na bicí začala až ve škole v páté třídě, kdy vstoupila ve školní kapele do sekce bicích nástrojů. Meg byla ovlivněna muzikou, kterou doma poslouchali její rodiče i sestra - od popu až po metal.

 

Mezi hudebníky, kteří ji přímo ovlivnili, patří Poncho Chanzes, který je jeden z jejích nejoblíbenějších hráčů na conga. Dále také Willie Bobo. Meg Thomas vystupovala a nahrávala s desítkami umělců a kapel. Patří mezi ně například Lifeaftersix, Hannah Frank Group, The Howl, The Late Shift Orchestra, Alma Mendoza, Noah Gabriel, Tropixplosion! a spousta dalších.

Královny rytmu - Meg Thomas
Královny rytmu - Meg Thomas

BICÍ SOUPRAVA

Tama Artstar II Maple

1) 22 x 16” bass drum

2) 14 x 6,5” snare drum

3) 12 x 11” tom

4) 16 x 16” floor tom

 

ČINELY

Sabian

A) 14” AAX Stage Hats

B) 18” AA El Sabor

C) 16” AAXplosion Crash

D) 21” HHX Dry Ride

Psáno pro časopis Muzikus