Anketa Síň slávy II - Letem kytarovým světem

1. část - zadání aneb ... a vítězem se stává...

Síň slávy II - Letem kytarovým světem
Síň slávy II - Letem kytarovým světem

Bylo to na konci roku 2014, kdy jsme v rámci tohoto seriálu přistoupili k anketě, která měla posloužit k zmapování hudebních a muzikantských názorů čtenářů. Proč ne? Nebo prostě proč se zase jednou jen tak trochu nepobavit?

A dalším důvodem je to, že tohle je už 300. díl seriálu Letem kytarovým světem (jde o druhý nejstarší seriál Muzikusu - schválně, který je nejstarší?), tak proč to zase jednou neudělat jinak? A navíc vylosovaní respondenti mohou přijít k cenám... No tak! A mimochodem, těším se ne pouze na výsledky ankety, ale i na posun názorů vzhledem k předchozím výsledkům.

 

Takže jak vyplnit anketu?

1. Nezapomeňte vždy uvést svůj e-mail (je hned na začátku), abychom se vám mohli v případě výhry ozvat.

2. Dodržte, prosím, pokyny u otázek - např. kde má být jedno jméno, nepište víc jmen, a naopak, kde má být více jmen, nepište jen jedno. Chceme mít při počítání hlasů jednoznačné výsledky.

3. Vyplňte všechny kategorie a všechny otázky. Pokud něco opomenete, nebudete do losování zařazeni.

4. Přečtěte si pozorně popisy u otázek. Je to lepší, aby pak nevznikla nějaká nejasnost.

5. A ještě toto: Zkratka CZ znamená nejen českou scénu, ale i scénu československou.

6. Klikněte a můžete začít vyplňovat:

 

Anketa Síň slávy II

 

Z vyplněných dotazníků se náhodně vylosuje 20 respondentů a ti obdrží výhry (buď v redakci, nebo zásilkou). To slovo náhodně znamená, že se chci vyhnout tomu, abyste anketu nevyplňovali s nějakým kalkulem, kdo z osobností by to mohl vyhrát. To není účelem ankety.

Síň slávy II - Letem kytarovým světem
Síň slávy II - Letem kytarovým světem

Chci opět a znovu podotknout, že záměrem je získat určitý obraz zájmu nás všech (budeme to zohledňovat i při dalších plánech našich kytarových

seriálů) a zároveň tak trochu zvolnit z toho každodenního shonu kolem nás. A o to také v muzice jde, ne?

Žánry jsme se snažili volit co nejšířeji, ale zároveň jsme vycházeli z odkazu článků, zejména pak seriálů Kytaroví velikáni a Letem kytarovým světem. Koneckonců, každá anketa má svého tvůrce a na respondentech je, jak se s tím vyrovnají.

 

A ještě pár technických poznámek. Pokud uvedete jedno jméno ve více kategoriích, není to problém. Gary Moore se může někomu zdát jako výborný rockový a zároveň i nejlepší kytarista vůbec... A také rozhodně nemusí jít striktně o žijící osobnosti či stále fungující kapely. Je to prostě na vás...

Síň slávy II - Letem kytarovým světem
Síň slávy II - Letem kytarovým světem

Vlastní dotazník

Ten jsme rozdělili opět na tři hlavní části.

 

Část A obsahuje osobnosti, alba a skupiny. Jedná se o nadčasovou kategorii, takže tam není žádné omezení na období apod.

U jednotlivých osobností (kytarista, baskytarista, bubeník, klávesista, zpěvák atd.) uveďte vždy jen jedno jméno.

Totéž platí i u skupin, u kapel.

U alb, u desek také uvádějte jen jeden název. Ale pozor, nezapomeňte k názvu alba, k názvu desky napsat i interpreta, kapelu.

Až na výjimky se všude jedná zvlášť o českou/československou scénu a zvlášť o scénu světovou. Pouze v případě otázky A4, což je Nejlepší album české/československé historie vůbec je jasné, do kterých luhů a hájů to směřujeme.

 

Část B se zaměřuje na uplynulý rok 2020. Raději ho nebudu komentovat, ale i přes ten marast se přece jen podařila řada věcí (a také i nepodařila).

Také i tam jsou u všech otázek vždy dvě scény, česká a světová. Je tu opět jedna výjimk, a to otázka B.3, což je Comeback roku 2020. Tu stejně jako minule pojímám nadnárodně, českou i světovou scénu dohromady.

Navíc je tu i otázka B.7 - Nejlepší obálka Muzikusu za rok 2020, kde stačí uvést číslo nebo měsíc vydání.

Síň slávy II - Letem kytarovým světem
Síň slávy II - Letem kytarovým světem

Část C. No tak na tu se vždycky hrozně těším. Ta je pro vyplňování trochu obtížnější, ale už i minule to bylo všechno perfektní. Takže takhle:

U otázek C.1 - Pět mých nejoblíbenějších alb vůbec musíte vyplnit, vypsat opravdu pět alb a nezapomenout na jejich interprety, na kapely, které to natočily. Je tu zase zvlášť česká/československá a zvlášť světová scéna.

U otázky C.2 - Kytarový riff, který mne naprosto dostal to platí pouze a jen pro světovou scénu. Opět nezapomeňte uvést kapelu, interpreta, který za tím kytarovým riffem stojí (album můžete uvést také, bylo by to fajn, ale když ne, nevadí, to už si když tak dohledám).

C.3 - Nejkrásnější sólo vůbec, to je pak opět ve dvou intencích, české/československé a světové. Zase nezapomeňte na interpreta, kapelu.

Síň slávy II - Letem kytarovým světem
Síň slávy II - Letem kytarovým světem

U každé otázky v dotazníku je uveden doprovodný, návodný, vysvětlující text. Takže by to mělo klapnout.

Jsem opravdu zvědav na to, co máte v muzice rádi, a těším se na vyhlášení výsledků. Tak do toho!

Síň slávy II - Letem kytarovým světem
Síň slávy II - Letem kytarovým světem
Psáno pro časopis Muzikus