Dennis Chambers

Dennis Chambers
Dennis Chambers

Před koncertem Mika Sterna v Lucerně se mi povedlo odchytit jednoho z nejzběsilejších bubeníků planety, jehož polyrytmické brejky a pekelné doprovody jistě způsobí na koncertě přítomným bubeníkům nejednu bezesnou noc. Po jednom ze sól, které zakončil brejkem přes ráfky všech kotlů hraném v sextolách a přitom v pěkně svižném tempu, prohlásil vedle mě sedící kolega: "Pořadatelé měli před koncertem rozdávat hasičáky, z tohohle sóla mi málem začala hořet hlava..." Za samovznícení by v tomto případě byl odpovědný Dennis Chambers.

 

V Čechách nehrajete poprvé, je vaše letošní návštěva něčím specifická?

Jediná, zato však podstatná, zvláštnost je, že s námi dnes bude na baskytaru hrát Richard Bona, což je podle mě jeden z nejlepších basistů na světě.

Můžeš mi říct něco víc o bicích, na něž dnes budeš hrát?

Dnešní sestava se neliší od té, kterou jsem tu používal minule: sériové bicí Pearl Masters. Ačkoliv: naposledy jsem tu vlastně byl se Santanou a to jsem hrál na custom verzi Pearlů vyrobenou pro mě na míru. Tehdy jsem používal tři floortomy, dvaadvacítku kopák a gong bassdrum. (Seznam nástrojů, které Dennis použil při tomto koncertě je uveden dole.)

Dennis Chambers
Dennis Chambers

Vidím, že držíš láhev českého rumu, je to tvůj oblíbený energy drink?

Jo, moc mi chutná. Každý říká, že je to nejlevnější rum, ale mně chutná, je to takové sladké... miluju to! (smích)

Myslíš, že ti to pomůže být výborným bubeníkem?

Rozhodně ne, to bych netvrdil.

Chystáte se v dohledné době do Čech?

Letos tu s Mikem už nemáme naplánováno žádné hraní, možná příští rok se Santanou, zatím ale nejsem schopen říct, kdy a jestli vůbec v Čechách budeme hrát. Je ještě brzy...

Co tě v následujících měsících čeká?

Hlavní bude turné se Santanou. Začíná v březnu a bude trvat dost dlouho. Takže budu mít práce dost.

Bicí:

Pearl Masters Custom 10", 12" 13" toms, 14", 16" floortoms, 20" kopák, malý bubínek vlastní signovaný. Dvojšlapka a hi hat Pearl Power Shifter Eliminator.

Činely Zildjian 13" mastersound hi hat, Remix 16" EFX crash, K custom special dry 18" a 18" crashe, 22" K custom dry light ride a Sound effect 16"

Psáno pro časopis Muzikus