Joe Bonamassa: V zákulisí šoubyznysu

Jakmile jsme se ocitli v zákulisí koncertní haly, začala narůstat nervozita. Zvukovka skončila, vše bylo připraveno na koncert. Joe se začal v konferenční místnosti věnovat médiím. Náš tým měl představu, že bychom rádi s Joem na pódium, aby nám do kamery představil své aktuální vybavení, případně i řekl něco víc k celému turné. Ale dlouho nebylo jasné, co bude z pohledu Joeova managementu možné. Po nekonečném čekání přišla první rána: Žádné kamery, žádné povídání na pódiu. Rozhovor proběhne v konferenční místnosti, budete mít maximálně deset minut. Pak přišla další rána: Rozhovory mají oproti plánu zpoždění, Muzikus bude mít pět minut. Další čekání…

Video file
Description/Caption
Joe Bonamassa: V zákulisí šoubyznysu

A pak to přišlo. Na chodbě se kolem nás mihnul Joe v šedivém svetru, načež nás promotér za běhu informoval, že mistr souhlasí s rozhovorem, a ať si pospíšíme. Jde se na pódium. Těsně před schůdky na jeviště si nás ještě vzal stranou zavalitý chlapík s cedulkou „Tour Manager“, který nám důrazně vysvětlil, že si nepřeje žádné kamery a že máme maximálně deset minut. A pak už jsme stáli na jevišti se samotným mistrem doprovázeným jeho kytarovým technikem. „Šou“ mohla začít.

Po nezbytném představení jsme Joemu ukázali Muzikus 2011/08 (titulní strana Jeff Beck, jaká náhoda…), kde má Víťa Štefl v rubrice Pódiové sestavy slavných… mistrovo zapojení. Joe a jeho technik se pustili do zkoumání obrázků a místy jej komentovali. Potom Joe přešel ke svým krabičkám a s úsměvem se zeptal: „Máš kameru? Jo? Tak ji přines a jdeme na to!“ Takže takhle tedy vzniklo původní video Muzikusu, na kterém Joe představuje svoje aktuální zapojení, jednotlivé krabičky a využité aparáty.

 

Foto a střih

Fotky nástrojů a z koncertu a dále střih videa zajistil mistr Michal Krninský ze Studia Vision (studiovision.cz). Díky!

Psáno pro časopis Muzikus