Pódiové sestavy slavných baskytaristů - Stefan Lessard

pódiové sestavy slavných baskytaristů - Stefan Lessard
pódiové sestavy slavných baskytaristů - Stefan Lessard

Je docela škoda, že koncertní zastávky veleslavných majitelů třinácti multiplatinových alb - Dave Matthews Bandu - se našim končinám zatím ještě stále úspěšně vyhýbají. Třeba už jen proto, že omrknout jednu z nejzajímavějších rytmik poslední doby Lessard - Beauford by určitě stálo za to.

 

Fonzie - tak jak ho přátelé nazývají, začínal sice jakožto hráč na kontrabas v mládežnických orchestrech a jazz kombech, ale jak sám říká - "za vše, co umím, vděčím hlavně universitě DMB," kde obdivovatel britského a jamajského reggae nastoupil již v šestnácti letech..

 

Během posledního turné využíval služeb třech bas - Modulus Flea 4, Modulus Flea 5, bezpražce Quantum 5 - a všechny jsou opatřené bezdrátovým systémem U4D UB, které instaloval kytarový technik Eric Porter. Konkrétní nástroj je možno aktivovat selektorem Whirlwind Multi Selector Switcher, signál dále mixuje Rane SM26B a následně se dělí přes Countryman DI Box a Whirlwind A/B Box pro potřeby ladičky Korg DTR-1 nebo suchého signálu ven. To vše napájí oblíbený Furman PL-8. Z efektů využívá hlavně octaver Ampeg Sub Blaster SCP OCT, modulační a kreslicí efekty získává díky Boss GT6B a Eventide GTR 7000 Ultra s Rocktron MIDI kontrolérem. Dva klasické 8 x 100ť Ampeg boxy krmí Ampeg SVT2 PRO, SVT4 PRO zase jeden 2 x 150ť.)

Psáno pro časopis Muzikus