www tipy

www tipy
www tipy

ohnohofx.tumblr.com

 

Ručně vyráběné pedály z Brooklynu

Pouhých pět pedálů nabízí firma Ohnoho z newyorského Brooklynu. Jedná se vlastně jen o jednoho člověka, Lawrence Scaduta, který pro vlastní potěšení vyrábí efektové pedály. V nabídce má booster, looper, monosynth a další. Efekty vyrábí v sériích po deseti a pokaždé s jiným designem.U každého efektu najdete popis i videoukázky.

www tipy
www tipy

ergoinstruments.com

 

Elektrické kontrabasy

Stavbou elektrických kontrabasů se zabývá Jesse Blue O’Neal z americké Chattanoogy. Kontrabasy vyrábí s různým počtem strun, od klasických čtyř po dvanáct. dodává je v různých povrchových úpravách a s různým vykládáním hmatníku. Vedle toho vyrábí i violoncella a violy da gamby, občas udělá i baskytaru.

www tipy
www tipy

www.edenkazoo.com/index.php

 

Svět kazoo

Ve městě Eden v americkém státě New York mají specializovaný obchod/výrobu/muzeum, které se zabývají jediným - nástrojem kazoo. V nabídce mají samozřejmě ta plastová, ale vedle toho i kovová a v různých tvarech, např. trombon, lesní roh nebo trubka. Jedná se o jedinou továrnu v Severní Americe, kde se vyrábí kovová kazoo.

www tipy
www tipy

www.primsguitars.com

 

Indonéské ručně dělané akustiky

Že se v Indonésii vyrábí spousta „levnějších“ nástrojů renomovaných firem, to se všeobecně ví. Méně se už ví, že tam také působí malí kytaráři, kteří ale vyrábějí výborné nástroje. Jedněmi z nich jsou Prim’s Guitars z Jávy, kde vyrábějí klasické kytary. V nabídce mají různé velikosti, z různého dřeva a v různých povrchových úpravách.

www tipy
www tipy

www.willowdrum.com

 

Stojany na nástroje

Ručně dělané stojánky na nástroje vyrábí firma Willowdrum ve Wisconsinu. V nabídce mají dřevěné stojany na kytary, bendža, madolíny, elektrické kytary, stojany pro více nástrojů, podnožku pro kytaristy a schránky na trsátka. Vše v jednoduchém a účelném provedení, nicméně až na podnožku a schránku se nic z toho nehodí na cesty a je lépe to používat jen doma.

Psáno pro časopis Muzikus