www tipy

www tipy
www tipy

www.effectrode.com

Studiové lampové efekty

Špičkové studiové, převážně lampové, efekty vyrábí britská firma Effectrode. V nabídce mají studiové lampové kompresory, lampové mikrofonní předzesilovače, chorusy, tremola nebo reverby. U každého efektu je slušný počet zvukových stop s ukázkami. Mezi uživatele těchto efektů patří David Gilmour, Steve Rothery (Marillion) nebo Steve Stevens (Billy Idol).

www tipy
www tipy

www.legg-guitars.it

Basy a kytary z Itálie

Giuseppe Legg je kytarář z italského Rimini, který vyrábí elektrické kytary a baskytary. V nabídce má několik řad kytar i baskytar, s hlavou i bezhlavé typy. Je schopen udělat i vykládání se světelnými značkami poloh. U každého nástroje solidní galerie. Umělci, hrající na tyhle nástroje se rekrutují hlavně z Itálie.

www tipy
www tipy

www.atsitaly.it

Aparáty ATS

Firma ATS z italského města Termini Imerese se zabývá především stavbou baskytarových aparátů. Nabízí jednu lehkou 600W hlavu a dvě těžké, lampové s výkonem 750 a 1500 W. Mezi kabinety najdeme dvě série - lehkou a standard. Na jejich aparáty hraje například Neil Murray (Whitesnake, Black Sabbath).

www tipy
www tipy

www.drumart.com

Potisk na bicí

Firma DrumART z Voorheesville z amerického státu New York vyrábí potisky na blány na bicí. Nabízejí nejen realizaci vašich vlastních potisků, ale pokud nemáte vlastní grafiku, mají na výběr z osmi milionů grafických vzorů a obrázků. Firma spolupracuje hned s několika dodavateli blan, včetně firem Aquarian nebo SJC.

www tipy
www tipy

www.ramponecazzani.com/eng/intro.html

Ručně dělané saxofony

Rampone and Cazzani je italská firma zabývající se ruční výrobou saxofonů, na jejíž nástroje hraje třeba legendární Jan Garbarek. Vyrábí všechny typy saxofonů různých ladění a k tomu vyrábí i hubice. Na zakázku jsou schopni vyrobit i další dechové nástroje jako klarinety, trubky, lesní rohy nebo tuby. Povrchy se pohybují od mědi či bronzu, přes nikl, až po stříbro nebo zlato.

Psáno pro časopis Muzikus