Yllas

Yllas
Yllas

Strýčku, mám obrovský problém. Mám nutkavou touhu neustále nakupovat nové a nové nástroje, krabičky a aparáty. A když zrovna ne nakupovat nové, tak nějakým způsobem vylepšovat a „ňuňat“ ty, co už mám. Mám skvělé profi vybavení, které by mi neudělalo ostudu nikde. Velmi dobře vím, že tři kytary prostě nevyužiju a vlastně mě pak i štve, že se nemůžu rozhodnout, kterou si vezmu na koncert. Ale i přes to všechno si prostě nemůžu pomoct a začínám cítit, že je to asi trochu choroba. Co mám dělat?

Matyáš

 

Milý Matyáši,

to, cos mi tu popsal, není nic úplně neobvyklého. Jedná se o takzvaný G. A. S., neboli Gear Acquisition Syndrome. Přeložil bych to jako „nákupní syndrom“. Postihuje velkou část muzikantů a způsobuje velké spoustě lidí velké spousty problémů. Musím se Ti přiznat, že i já jsem ve svých mladých letech touto chorobou trpěl a bylo velmi, velmi těžké se jí zbavit. Stav, kdy totiž nakažený zjistí, že si MUSÍ pořídit tuto kytaru/krabičku/aparát/kabel/futrál/trsátko/katalog, se dá přirovnat k zamilovanosti. A té, jak známo, nejde poručit. Nicméně jsem to dokázal a měl bych pro Tebe pár tipů, jak tuto chorobu alespoň stabilizovat.

 

Tak zaprvé, uvědom si, že ať si koupíš cokoliv, stejně tě to časem omrzí a budeš to chtít obměnit. Úplně cokoliv. Ale když nad tím tak přemýšlím, tak to je blbost. To, co já teď sháním, už je fakt definitivně poslední basa, co si koupím. Tenhle měsíc.

 

No, vlastně nevím, jak ti pomoct. Prostě se toho nezbavíme. A vůbec, už musím končit, na hudebním bazaru jsou nějaké nové inzeráty...

Yllas

Psáno pro časopis Muzikus