Královny rytmu - Nellyris Negron

Královny rytmu - Nellyris Negron
Královny rytmu - Nellyris Negron

Nellyris Negron, známá jako Didi, je bubenice a perkusionistka s tvůrčím a univerzálním stylem hry. Zúčastnila se mnoha bubenických akcí a soutěží po celém světě. Například v roce 2010 si zahrála na NAMM Show v Anaheimu v Kalifornii jako vítězka soutěže Coverband pořádané firmou LP. Také byla finalistkou v soutěži Guitar Center Drum Off.

 

O Didi je známo, že kromě bicích nástrojů hraje i na basovou kytaru, saxofon, dokonce i na pozoun, a zpívá. Na všechny tyto nástroje se naučila jako samouk. Když jí bylo sedm let, dostala k Vánocům svůj vysněný dárek - bílou bicí soupravu Pearl. Později Didi bubnovala v kostelním souboru a její píle a talent ji přivedly až ke studiu na prestižní Berklee College of Music v Bostonu. Její profesory na této škole byli Bob Kaufman, Kim Plainfield, Terri Lynne Carrington, Dave DiCenso a Ralph Peterson. Didi se nespecializovala jen na určitý styl hry, ale ovládá gospel, reggae, R & B, latin, latin jazz, jazz, rock, funk, pop..."

 

Je jednou z nejzajímavějších hráček a skutečnou inspirací pro mnohé bubeníky a bubenice. Kromě profesionálního hraní i vyučuje a vede vlastní band s názvem 4 Truth. Didi také pomáhá místním kostelům v Pensylvánii tím, že poskytuje lekce malým dětem se zájmem o hraní v kostelních souborech.

 

V současné době bubnuje ve výpravné show Amaluna světoznámé zábavné společnosti Cirque du Soleil. Jako firemní hráčka používá bicí nástroje značky Gretch, činely Sabian, paličky Vater (model Cora Coleman-Durham), perkuse LP, elektronické Roland V-Drums a Kick Port.

 

Mezi její vzory patří Dave Weckl, Vinnie Colaiuta, Sheila E., Chris Coleman, Buddy Rich, Jojo Mayer a Teddy Campbell. Mimo muziku Didi baví extrémní sporty jako parašutismus, kola BMX, skateboarding a snowboarding. A ráda vaří pro svou rodinu a přátele.

Královny rytmu - Nellyris Negron
Královny rytmu - Nellyris Negron

BICÍ SOUPRAVA

Gretch

1) 22” bass drum

2) 14” snare drum

3) 8” tom tom

4) 10” tom tom

5) 12” tom tom

6) 14” floor tom

7) 16” floor tom

 

ČINELY

Sabian (HHX, AAX)

a) 14” hi-hat

b) 10” splash

c) 16” crash

d) 17” crash

e) 18” crash

f) 10” splash

g) 12” splash

h) 22” ride

i) 20” crash

j) 8” splash

k) 18” crash

l) 18” china

Psáno pro časopis Muzikus