Co nového u kytarových ­velikánů... - Ted Nugent

Co nového u kytarových ­velikánů... - Ted Nugent
Co nového u kytarových ­velikánů... - Ted Nugent

Muzikus 6/1998 - Kytaroví velikáni (strana 39, noty a diskografie)

 

I když by se zdálo, že se Nugent věnuje spíše společensko-politickým aktivitám, vystupování v televizních pořadech a psaní publikací, nezapomíná na svou pověst jednoho z nejvýraznějších kytaristů přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Ovšem i přes nespornou kvalitu nahrávek posledních patnácti let se člověk nemůže ubránit dojmu, že jeho ohnivý feeling, tak typický pro období kolem alba Double Live Gonzo, jen taktak doutná. Poslední aktivity ale napovídají, že fanoušci se návratu "svého starého dobrého" Teda mohou přece jen dočkat.

 

Na rozdíl od konce sedmdesátých let je jeho doprovodný band z hlediska obsazení sice již skromnější, ale o to syrovější a bezprostřednější. Nugent totiž už nejraději vystupuje v triu (Ted, Barry Sparks - bg, Mick "Wild" Brown - dr). S tímto obsazením se také začátkem roku 2007 vydal do studia, takže nejnovější album tohoto zapřisáhlého obdivovatele zbraní, silných motorů, lovu a gibsonů byrdlandů by mohlo vyjít už na jaře.

 

Nejvýraznějším objevením se na veřejnosti je z poslední doby jeho vystoupení na reality show televize VH1, kde v pořadu SuperGroup účinkoval se zajímavou formací, tvořenou vedle něj ještě Scottem Ianem (g, z Anthrax), Evanem Seinfeldem (bg, z Biohazard), Sebastianem Bachem (voc, ze Skid Row) a Jasonem Bonhamem (dr, kupříkladu od UFO, Foreigner, Bonham...).

 

Diskografie:

A) Ted Nugent sólově (včetně vybraných kompilací):

Full Bluntal Nugity (2001, live, Spitfire)

Craveman (2002, Spitfire)

The Ultimate Ted Nugent (2002, 2CD, Sony)

Hunt Music (2003)

B) Nugentovu kytaru najdeme na více než 130 albových projektech, z nichž jedním z nejvýraznějších je spolupráce s Carminem Appicem na Guitar Zeus.

Psáno pro časopis Muzikus