Co říkají hvězdy aneb 12 x 5 hvězdných rad - Kerry King

Co říkají hvězdy aneb 12 x 5 hvězdných rad IX - Kerry King
Co říkají hvězdy aneb 12 x 5 hvězdných rad IX - Kerry King

Kytarová hvězda a poznávací znamení Slayer, skupiny, která přispěla k nástupu thrash metalu a která po boku Metalliky, Anthrax a Megadeth, dalších tří gigantů s podobným odkazem vzhledem k vývoji stylu a dnes již jeho klasiků, dokázala tento žánr definovat.

 

Kerry King tvoří navíc spolu s Tomem Arayou a Jeffem Hannemanem jeden z nejsilnějších interpretačních a autorských týmů této odnože světa heavy metalu.

 

1) Hlavně se nauč jednat s členy svojí kapely. Musíš být diplomat. Můžeš někomu říct, že stojí za h...o. Klidně. Ale musíš to říct tak, že za prvé by mělo být jasno, o co jde (aby u toho dotyčného nevznikly nějaké pochybné naděje, že to tak třeba nemyslíš), a za druhé bys ho neměl nas...t do té míry, že dojde na pěsti. Tím tedy náladu v kapele nevyřešíš. Trvalo mi deset let, než jsem se tohle naučil.

 

2) Když pracuješ ve studiu, nenech se znervóznit kvůli jedné notě. Já vím, pro mne osobně je nahrávání někdy až noční můrou, protože, co si budeme povídat, vždycky si člověk může říct, že by to mohl udělat líp. Ale rozvorat si nasazení a pohodu neustálým opakováním jedné noty, která nezazněla třeba dost jasně - na to se vykašli. Pokud se nejedná o vyloženou chybu, jeď dál. Musíš ovšem dát pozor na míru toho nedodělku. Je prostě nutné umět najít kompromis.

 

3) Když skládáš muziku, zapamatuj si, že neexistují žádná pravidla. Hraj to tak, jak se to líbí tobě. Na všechno ostatní se vykašli.

 

4) Když jsi na turné a ve volných dnech se nudíš, máš depku a děláš průser za průserem, začni přemýšlet o dalším koncertě, jaký to bude, až zase budeš stát na jevišti. Pódium totiž vyléčí úplně všechno.

 

5) No a jestli nic nejde, jestli se na tebe všechno řítí, začni pořádně chlastat.

Psáno pro časopis Muzikus