Co říkají hvězdy aneb 12 x 5 hvězdných rad VII - Dave Mustaine

Co říkají hvězdy aneb 12 x 5 hvězdných rad VII - Dave Mustaine
Co říkají hvězdy aneb 12 x 5 hvězdných rad VII - Dave Mustaine

Zakládající člen Metalliky, od kterých po dvou letech pro svou povahu, jež eskalovala rvačkou s Hetfieldem, odešel. Poté zakladatel Megadeth, jedné z ikon metalového světa, kde v úplných začátcích krátce působil i Kerry King ze Slayer. Spolu s Martym Friedmanem, který se na prahu nového tisíciletí vydal svým směrem, vytvořil jednu z nejrespektovanějších kytarových dvojic žánru.

Názory tohoto leadera kapely prakticky věrně korespondují s jeho povahou, o které se všeobecně ví, že nesluje nějak zvláštní přívětivostí... A to hlavněvůči médiím a zejména praktikám showbyznysu. Ale co, vždyť to může být každému jedno, no ne? Tohle přece také patří k muzice, gosh, isn’t? (a teď jsme objevili ten další kontinent, no, jak se mu říká?, aha, Amerika).

 

1) Snažte se zatvrdit, vytvořit si kolem sebe krunýř. Protože jak se dostanete do soukolí hudebního průmyslu, je to všechno natvrdo. Budete muset lízt všem do p...e a nechat se od nich š...t. Jinak si zvykněte, že neprorazíte.

 

2) Kup si nějakou příručku, kde se dozvíš, na co všechno dávat pozor při čtení a hlavně při podepisování smluv. Nebo naletíš.

 

3) Osvoj si slavnou metodu Iana Huntera (zpěvák Mott the Hoople), jak se zbavit holek poté, co už jste si spolu užili. Třeba když se budou vracet z koupelny, podrbejte se v ochlupení a řekněte: „Zatraceně, ty moje vešky už jsou zase zpátky...“

 

4) Choď v brnění. Nebo si ho aspoň schovej pod triko. Tak totiž budeš mít šanci, že ti nebudou vadit ty nože, co ti budou bodat do zad všichni kolem tebe. Nedělej si iluze. Všichni...

 

5) Není špatný umět počítat do pěti. To abysi byl schopný dát si pozor na prsty, zda ti nějaký nechybí při potřásání si rukou s managementem nějaké firmy.

(vš)

Psáno pro časopis Muzikus