Královny rytmu - Barbara Gruska

Královny rytmu - Barbara Gruska
Královny rytmu - Barbara Gruska

Barbara Gruska, narozená v roce 1983 a pocházející z Los Angeles, není jen bubenice, ale i zpěvačkoa, multiinstrumentalistka a skladatelka. Spolupracovala a vystupovala s například s Fionou Apple, Elvisem Castelloem, Jenny Lewis a Rayem Lamontagnem. Posledních zhruba deset let kromě bubnování i zpívá v kapele The Belle Brigade, pro kterou také i komponuje a ve které působí se svým bratrem Ethanem.

Barbara a Ethan pocházejí z velmi muzikální rodiny. Jejich otec Jay Gruska je filmový a televizní skladatel a jejich děda světově známý a spoustou hudebních cen ověnčený skladatel, pianista a dirigent John Williams.

 

Barbara kolem svých čtyř let objevila hudbu Michaela Jacksona a zcela jí propadla. Napodobovala jeho taneční kroky a byla fascinována rytmem, což ji přivedlo v deseti letech k bicí soupravě. I když takřka každý den hrála v garáži spolu s nahrávkami Stevieho Wondera, The Sly a Prince, pořádně cvičit a pilovat techniku začala až okolo svých sedmnácti let, kdy si uvědomila, že bubnům se chce věnovat naplno. Po střední škole studovala jazzové bubnování na Oberlin College a CalArts. V té době cvičila pět až šest hodin denně.

Když její o šest let mladší bratr Ethan vystudoval střední školu, založili spolu vokální a instrumentální duo The Belle Brigade. Nejprve si každý z nich psal písničky jen tak pro sebe, ale později zjistili, že chtějí skládat a hrát spolu, a během několika měsíců složili většinu songů na své první album. To vyšlo v dubnu 2011 pod hlavičkou Reprise Records a jmenovalo se stejně jako kapela - The Belle Brigade.

V listopadu 2011 vyšel soundtrack k filmu Twilight: Rozbřesk, část 1, na kterém se objevila od The Belle Brigade píseň I Didn’t Mean It.

Jejich druhé album, nazvané Just Because, vyšlo v březnu 2014 u nezávislé nahrávací společnosti ATO Records.

Když není Barbara zrovna na turné, snaží se cvičit tři hodiny denně. Pokud na to není čas, praktikuje alespoň dvacetiminutové rozehrávací cvičení The Stone Killer od Georga Lawrence Stonea.

Barbara je firemní hráčkou značek Istanbul Agop Cymbals a C & C Drums.

Královny rytmu - Barbara Gruska
Královny rytmu - Barbara Gruska

BICÍ SOUPRAVA

C & C Drums

1) 22” bass drum

2) 14” snare drum

3) 12” tom

4) 16”floor Tom

 

ČINELY

Istambul Agop

A) 15” signature hi-hat

B) 20” signature crash ride

C) 22” signature crash ride

D) 24” 30th anniversary ride

Psáno pro časopis Muzikus