Královny rytmu - Clementine

Clementine

Americká bubenice Clementine se vyznačuje intenzivním a vášnivým výkonem při jakémkoliv živém vystoupení. Její bubenický styl kombinuje prvky rockových velikánů, všestrannost a univerzálnost. Na koncertech je velitelská, bouřlivá a emotivní. Zároveň je zkušenou a vyhledávanou studiovou hráčkou. Clementine známe jako bubenici, skladatelku i zpěvačku, ale na prvním místě jsou pro ni jednoznačně bicí nástroje.

 

Od začátku své hudební kariéry si dala za cíl, že každý večer stráví aktivně na jevišti. Sledování tohoto cíle vedlo Clementine k neustálému koncertování po Spojených státech a Evropě s projekty a kapelami tak různorodými, jako jsou Bottom, AC/Dshe (ženský revival legendy AC/DC), The House of More, The Solid, Francis Bakin a Stars Turn Me On.

Královny rytmu - Clementine
Královny rytmu - Clementine

Spolu s kytaristkou Gretchen Menn založily kapelu Zepparella. Původně se chtěly jen ve dvou učit party svých idolů Johna Bonhama a Jimmyho Page. Později se k nim přidaly baskytaristka Angeline Sarist a zpěvačka Noelle Doughty a vznikl plnohodnotný tribute band, který koncertuje v klubech po celé Americe.

S ženskou metalovou kapelou Bottom natočila Clementine tři alba. V roce 2000 odehrály tři sta dvacet koncertů během dvanácti měsíců, v roce 2001 the Warped Tour a o rok později koncertovaly osm týdnů v deseti evropských zemích.

Roku 2006 nahrála Clementine s kapelou The House of More stejnojmennou desku, na kterou přispěla většinou textů. Když si kapela dala pauzu, pokračovala Clementine s psaním textů a muziky a vznikl sólový projekt s názvem Francis Bakin. Spolu s Clementine v něm působili Gretchen Menn a Ted Savarese na kytary a Robert Preston na basu. Jejich píseň Cold Snap vyhrála 2. místo v mezinárodní skladatelské soutěži (kategorie texty) roku 2008.

V kapele Zepparella hraje Clementine na bicí Ludwig a činely Paiste 2002.

Královny rytmu - Clementine
Královny rytmu - Clementine

BICÍ SOUPRAVA

Ludwig

1) 26” bass drum

2) 14” snare drum Ludwig Supraphonic

3) 14” tom

4) 16”floor tom

5) 18” floor tom

 

ČINELY

Paiste 2002

A) 14” hi-hat

B) 20” crash

C) 24” ride

D) 18” crash

Psáno pro časopis Muzikus