Královny rytmu - Isabelle de Leon

Královny rytmu - Isabelle de Leon
Královny rytmu - Isabelle de Leon

Isabelle, narozenou v americkém Marylandu, vedli doma k muzice již od malička. Otec jí i její dvě sestry učil od dětství základům hry na piano, kytaru, basu a bubny, než si dívky vybraly, kterému nástroji se chtějí věnovat nejvíce.

Isabelle se v sedmi letech rozhodla pro bicí soupravu. Začala navštěvovat soukromé hodiny, hrát v kostelech a spolu se svými sestrami objíždět kluby a bary, i když byly všechny ještě nezletilé. Otec jim doma postavil studio, kde mohly cvičit a sehrávat se.

Dodnes má doma Isabelle svou první bicí soupravu - červené bubny Tama Starclassic.

 

Koncertování od raného věku, hra na klavír a soukromé lekce na bubny, to vše Isabelle pomohlo stát se výbornou bubenicí.

Také jí ovlivnila hudba, kterou doma poslouchali rodiče. Její otec byl obrovským fanouškem Led Zeppelin, a tak není překvapením, že Isabelle začala studovat transkripce bicích partů Johna Bonhama a hrála s jeho nahrávkami. Tam vznikl i základ k jejímu energickému a agresivnímu stylu bubnování. Další, kdo ji ovlivnil, byla bubenice Cindy Blackman od Lennyho Kravitze.

Když Isabelle později studovala jazz, přirozeně jí to táhlo k bubeníkům, kteří připravovali cestu pro fussion jazz, jako např. Elvin Jones a Tony Williams.

Isabelle vystudovala University of Maryland v College Park, jako hlavní obor jazz performance.

Vystupovala se spoustou místních umělců a kapel a začala se bubnováním živit.

Za své hudební výkony byla oceněna různými cenami, mezi které patří například The Washington Post Music & Dance Scholarship Award a Washington Women in Jazz Festival Young Artist Showcase. Získala také stipendium, které poskytuje mladým bubeníkům jazzový orchestr DIVA, založený Stanleyem Kayem.

V současné době Isabelle hraje v indie-popové skupině Prinze George, která začátkem roku 2015 vydala své první LP s názvem Illiterate Synth Pop. Dále bubnuje v rodinné ženské rockové kapele Ivy Rose. Ta se objevila i v televizní soutěži Amerika má talent.

Isabelle kromě koncertování pracuje jako marketingová ředitelka v bubenické škole 7 Drum City, kde zároveň učí. Mimo to pořádá různé bubenické kliniky na jiných hudebních školách.

Královny rytmu - Isabelle de Leon
Královny rytmu - Isabelle de Leon

BICÍ SOUPRAVA

DW Collector’s Series

1) 22” bass drum

2) 14” snare drum Ludwig Classic Maple Snare

3) 10” tom

4) 12” tom

5) 16” floor tom

 

ČINELY

Zildjian

A) 14” New Beat Hi-hat

B) 15” A Custom Crash

C) 16” Avedis Medium Crash

D) 22” Medium Ride

Psáno pro časopis Muzikus