Královny rytmu - Kelsey Cook

Královny rytmu - Kelsey Cook
Královny rytmu - Kelsey Cook

Americká bubenice Kelsey Cook, známá také jako Drummer Girl - KC, pochází k Kansas City, ze státu Missouri. Na rozdíl od mnoha jiných talentovaných hudebníků, KC nevyrůstala v hudební rodině odmala obklopená muzikou, ale hudba si našla jí. Jako mladou dívku ji její matka občas brala s sebou na koncerty country kapel a Kelsey vždy nemohla spustit oči hlavně z bubeníků.

 

Na základní škole zjistila, že má velmi rychlé ruce a vynikající koordinaci mezi rukama a očima, a ve třetí třídě se stala Speed Cup-Stacking Champion v Missouri (šampionka v rychlostním stohování kelímků). O dva roky později se Kelsey konečně dostala k tomu, aby se začala učit hrát na bicí nástroje a navštěvovat bubenické lekce a její rodina byla velmi příjemně překvapena.

 

Kelsey získala Percussion Performance Degree na Washburnské univerzitě a navštěvovala Musicians Institute v Los Angeles. Soukromě vyučuje a zúčastňuje se letních bubenických táborů, kde předává dál své zkušenosti. Kromě toho učí v neziskové organizaci Base Academy of Music, hraje na perkuse a bicí nástroje v různých muzikálech a vystupuje na bubenických klinikách.

 

V roce 2013 se Kelsey zúčastnila soutěže Hit Like a Girl a umístila se mezi třemi nejlepšími. O rok později se stala členkou Sticks of Thunder a Industrial Rhythm! - dvou bubenických a perkusních skupin, které vystupují při rozličných událostech po celém světě.

 

Mezi její minulé a aktuální projekty patří: Appleline, Katy Guillen, The Depth and The Whisper, Red Velvet Crush, Project Mayhem, Killer Coyotes, Tyson Leslie a The Scarlet Letters. Tyto kapely zahrnují všechny možné žánry - alternativní rock, klasický rock, pop, jazz, blues, funk, country... KC je vzdělaná i v latině, reggae, ve hře na pochodové bicí a různé perkusní nástroje. Má zkušenosti i z pouličního hraní na kýble z ulic New Yorku, New Orleans a jejího rodného Kansas City. Kelsey sama sebe považuje za nezávislou bubenici a stále vyhledává různorodé projekty, aby podpořila svůj hudební růst.

Sponzorují ji firmy Soultone Cymbals, Mapex Drums, The Carmichael Throne, Kickport a Dream Earz.

Královny rytmu - Kelsey Cook
Královny rytmu - Kelsey Cook

BICÍ SOUPRAVA

Mapex

1) 22” bass drum

2) 13” snare

3) 12” tom

4) 14” floor tom

 

ČINELY

Soultone

A) 14” Gospel China

B) 14” Custom Brilliant Hi-hat

C) 8” Gospel Splash

D) 16” Custom Brilliant Crash

E) 20” Custom Brilliant Ride

F) 18” Extreme Crash

G) 18” Extreme China

Psáno pro časopis Muzikus