Královny rytmu - Kristen Gleeson Prata

Královny rytmu - Kristen Gleeson Prata
Královny rytmu - Kristen Gleeson Prata

Kristen Gleeson Prata se narodila v americkém Ohiu dvěma hudebním nadšencům. Muziku měla kolem sebe od mala a vyrostla hlavně na funku sedmdesátých let, kapele Rat Pack a soulovém a gospelovém zpěvákovi Al Greenovi. Poté, co ve svých devíti letech viděla koncert s Billym Cobhamem za bubny, si bicí nástroje zamilovala a od té doby na ně hraje. Kristen je absolventkou DePaul University School of Music a Berklee College of Music, kde získala bakalářský titul. Brzy po absolutoriu se přestěhovala do Los Angeles.

 

Mezi bubenické mistry, u kterých měla tu čest studovat, patří John „JR“ Robinson, Chris Coleman, Aaron Sterling, Kenny Aronoff, John Blackwell, Terri Lyne Carrington, Kim Plainfield, Jamey Haddad, Bill Ranson, Steve Wilkes, Dave DiCenso a další. Studovala i hru na japonské bubny Taiko pod vedením Eitetsua Hayashiho, brazilské perkuse u Marcuse Santose a západoafrické bubnování u Joea Galeota (s nímž cestovala do Ghany ke studiu Ewe bubnování a tance).

 

Kristen koncertovala s rockovou zpěvačkou Julií Neumark, se soul-popovou zpěvačkou Hope Waits nebo třeba s hercem Kentonem Chenem. Také spolupracovala s Derikem Nelsonem z televizního seriálu Glee. Vystupovala s kapelou i v Evropě jako součást USO (United Service Organizations) tour. Zkušenost má i z divadelních představení, kde hrála jak na bicí soupravu, tak na perkuse. Na obojí hrála i v mnohých dalších projektech.

 

Nahrávala v různých studiích v Los Angeles, například v The Village Recorder nebo ve Westlake Studios.

 

Kristen je i aktivní pedagožka a ve své privátní bubenické škole učí studenty od tří do padesáti let. Kromě toho vyučuje na dětských hudebních rockových táborech a učí i africké bubnování. Věnuje se i publikační činnosti, píše pro Tom Tom Magazine, časopis o bubenicích.

 

V současné době působí v Børns, což je americká indie-popová kapela okolo frontmana Garretta Bornse. A také v bandu zpěvačky Abby Posner. Jako firemní hráčka používá činely Paiste, paličky Vic Firth, blány Remo a bubny Tama.

Královny rytmu - Kristen Gleeson Prata
Královny rytmu - Kristen Gleeson Prata

BICÍ SOUPRAVA

Tama Starclassic Performer Birch/Bubinga

1) 22 x 16” bass drum

2) 14 x 5,5” snare drum

3) 12 x 8” tom

4) 16 x 16” floor tom

 

ČINELY

Paiste

A) 14” Signature Traditionals Medium Light Hi-Hat

B) 18” Signature Dark Energy Crash

C) 20” Masters Dark Crash Ride

Psáno pro časopis Muzikus