Královny rytmu - Romarna Campbell

Romarna Campbell

Jednadvacetiletá bubenice Romarna Campbell pochází z anglického města Birmingham. Jejím prvním hudebním nástrojem, na který se začala učit hrát, byla flétna. Od mala ji obklopovala muzika, kterou doma poslouchali rodiče.

Královny rytmu - Romarna Campbell
Královny rytmu - Romarna Campbell

Když bylo Romarně asi osm let, dostal její otec pod stromeček bicí soupravu. Ta Romarnu totálně fascinovala a nebyla od ní k odtržení. Každou sobotu navštěvovala lekce v místní hudební škole. Časem si ušetřila a vydělala peníze na svou vlastní bicí soupravu. Její zalíbení ve hře na bicí se neustále prohlubovalo.

 

Setkala se se saxofonistou Andym Hamiltonem, který ji seznámil s místní jazzovou komunitou a přivedl ji do big bandu nazvaného Notebenders. Romarna s nimi začala vystupovat, hrála zde téměř deset let, a navštěvovala jazzové sessions v Symphony Hall. Tam se také dostala ke hraní s Birmingham Schools Jazz Ensemble. Andy Hamilton měl obrovský vliv na její hudební vývoj, lásku k jazzové a bigbandové muzice a stal se jejím mentorem.

Romarna úspěšně složila talentové zkoušky na hudební konzervatoř v Birminghamu, kde se dále věnovala jazzové muzice a hraní ve školních jazzových souborech. V roce 2014 vyhrála cenu Best Jazz Combo se souborem Troy a zahrála si i v Royall Albert Hall.

Poslední dva roky vystupovala v Norsku vždy při příležitosti oslav Mezinárodního dne žen.

Kromě bicí soupravy ovládá Romarna i vibrafon, skládá a aranžuje. Založila svou vlastní kapelu nazvanou Blan(c)alvas. Hrají hudbu z Romarnina nového projektu Limitations of Our Imaginations. To obsahuje její kompozice o tom, jak hudba může rozbíjet různé bariéry, jak se mladý člověk pohybuje v moderním světě a představuje Romarnu jako kapelnici, skladatelku a aranžérku. Tato kapela, ovlivněná prvky bebopu, hip hopu a neo soulu, se chystá nahrát své první EP. Vystupovali např. i v Birminghamu jako support kapely Mosaic Project známé bubenice Terri Lyne Carrington. Romarna byla přijata na Berklee College of Music v Bostonu, kam nastoupí v listopadu 2017.

Královny rytmu - Romarna Campbell
Královny rytmu - Romarna Campbell

BICÍ SOUPRAVA

Premier Heritage Artist Birch

1) 20” bass drum

2) 14” snare drum

3) 12” tom

4) 14” floor tom

 

ČINELY

Zildjian, Meinl

A) 14” Zildjian Vintage Zyn Hi-hats

B) 16” Meinl Candela Percussion Crash

C) 20” Zildjian K Custom Dry Ride

Psáno pro časopis Muzikus