Pódiové sestavy slavných kytaristů - Brad Delson

pódiové sestavy slavných kytaristů - Brad Delson
pódiové sestavy slavných kytaristů - Brad Delson

Sestava tohoto výrazného člena Linkin Park, přezdívaného Big Bad Brad neboli zkratkou BBB, je z turné roku 2004. "Nemíval jsem vždycky tak složitou sestavu," říká Delson, "ale když jsem pak viděl, co mají ostatní kytaristé na jevišti, začal jsem toho dost přikupovat. Jenže jsem brzy zjistil, že s každou takovou věcí, s každým novým efektem se mi ztratila část přirozeného kytarového zvuku. Prostě jsem si ověřil, že nejlepší zvuk dostanu, když pustím signál z kytary přímo do hlav."

 

Z tohoto požadavku vycházel Sean Paden, Bradův technik, který zapojil efekty do smyček tak, že ovlivňují výsledný signál, jen když jsou zrovna použité. "Možná, že je to na první pohled složitější," uvádí Delson, "ale na jevišti mi to výrazně ulehčí práci. Když jsme začali turné k Hybrid Theory, tak jsem musel s každou změnou zvuku sešlápnout i několik efektů najednou, a to kolikrát dost rychle. Takhle to je v pohodě, jedno sešlápnutí a zapojí se tolik efektů, kolik je jich předem určeno..."

 

Brad tedy ovládá jednotlivé smyčky přes kontroler Digital Music Corp. Ground Control Pro, ovládající nastavené signálové cesty v rackovém switcheru GCX Guitar Audio od stejné firmy. "Kvůli šumu jsem ale musel každý vstup a výstup ve smyčce prohnat přes EbTech Hum Eliminator," doplňuje informace Paden. "Brad si na celou tuto sestavu tak zvykl, že vozíme s sebou ještě jeden přesný duplikát tohoto celého efektového, signálového řetězce, a kdyby nastaly nějaké problémy, v podstatě přepojíme jen jeden kabel a jede se dál."

 

Delson na své kytary natahuje struny D`Addario sad .010 - .049 a celý potah přelaďuje do dropped -D, který ještě podlaďuje o půl tónu, takže výsledné ladění je C?-, G?, C?, f?, a?, d?.

Psáno pro časopis Muzikus