Pódiové sestavy slavných kytaristů - Tosin Abasi

Pódiové sestavy slavných kytaristů 138 - Tosin Abasi
Pódiové sestavy slavných kytaristů 138 - Tosin Abasi

Abasi je členem zajímavé instrumentální formace Animals as Leaders, která bývá svými fanoušky stylově řazena do oblasti progressive metalu. Vedle této formace, ve které je v současnosti i Javier Reyes a bubeník Matt Garstka, působí i v souboru T.R.A.M., který svým složením nese atributy superskupiny. Vedle Abasiho a Reyese jsou zde totiž ještě Adrián Terrazas-Gonzáles z nezničitelných Mars Volta a bubeník Eric Moore od Suicidal Tendencies.

 

Na jeho sestavě samozřejmě nejvíce zaujmou jeho osmistrunné nástroje. Hlavní kytarou je nízkolubová Ibanez Custom Shop RGA8, na niž natahuje struny Dr. Pure Blues, sady o síle .010, .013, .017, .026, .036, .046, .056 a .75, čili u těch nejspodnějších strun celkem schopné dráty. Kytara je osazena dvěma snímači Lundgren M8 a má také i piezosnímač GraphTech Ghost.

 

Druhým nástrojem je opět Ibanez, model RG2228, na niž Abasi natahuje struny Dr. Tite-Fit o síle .011, .014, .018, .028, .038, .050, .060, .080! Čili ještě schopnější dráty. Tato kytara je osazena dvěma EMG 808X.

 

Oba dva nástroje přelaďuje do dropped-E ladění, takže jde o E1, H1, E, A, d, g, h, e1.

 

Všechno, co Abasi potřebuje, je obsaženo v jeho systému Fractal Audio System Axe-FX: „To je kompletní systém, takže já vlastně nepotřebuji na jevišti žádné monitory, žádné mikrofony na snímání zvuku, nic. Můj signál jde z tohoto systému rovnou do PA. Ano, mám na jevišti i bednu Mackie HD1531. Vlastně ji nepotřebuji, ale občas potřebuji slyšet tu opravdovou sílu signálu.“

 

Jeho pedalboard obsahuje i sampler Boomernag: „Využívám plně možnosti obou těchto zařízení. Takže se mi často stává, že přepínám programy a oběma nohama balancuji na obou kontrolérech...“ Na potahy svých kytar používá trsátka o síle .060 mm.

Pódiové sestavy slavných kytaristů 138 - Tosin Abasi
Pódiové sestavy slavných kytaristů 138 - Tosin Abasi
Psáno pro časopis Muzikus