Pódiové sestavy slavných kytaristů - Wes Borland

Pódiové sestavy slavných kataristů - Wes Borland
Pódiové sestavy slavných kataristů - Wes Borland

Uvedená sestava tohoto bývalého nesporného leadera Limp Bizkit pochází z turné, probíhajícího roku 1998. První, co na celém řetězci zaujme, je počet krabiček Boss: "Wes samozřejmě ví, že jsou i jiné značky," říká Borlandův technik. "Ale u Bossů se nemusí nic vymýšlet, ty šlapky jsou univerzální a zní tak, jak mají znít." Wes dodává: "Jiný krabice mají třeba svůj typický zvuk, ale u Bossů jsem vždy věděl, že výsledný efekt bude takovej, jakej si představuju. Když jsem začínal hrát, tak mi ty krabice sedly a nevidím důvod, proč bych to měl teď měnit."

Pódiové sestavy slavných kataristů - Wes Borland
Pódiové sestavy slavných kataristů - Wes Borland

Přesto najdeme v řetězci dva phasery. I když se jejich užití občas mění (např. ve studiu podle charakteru skladby), zvuk z MXR preferuje spíše pro zkreslený zvuk a Boss zapíná do čistého zvuku. Tři delaye a reverby má nastavené na různé hodnoty, které mu jeho technik dolaďuje podle sálu a pódia. Q-Tronem filtruje většinou čistý signál, který jde do tří komb Roland JC-120. Pro zkreslený zvuk používá tři stacky Mesa/Boogie.

Proti svému předsevzetí za poslední dva roky značku aparátů (hlavně komb) a efektových krabiček několikrát změnil. Změny se týkaly i jeho kytar - ale to všechno se dovíte v Muzikusu č. 10/2003, kde si Borlanda přiblížíme v rámci seriálu Kytaroví velikáni.

Psáno pro časopis Muzikus