Léo Margarit

19. října v bratislavském Majestic Music Clubu a 20. října v pražském klubu Retro Music Hall po roce opět vystoupila švédská progresivní rock/metalová skupina Pain of Salvation.

Vloni v říjnu v pražském byl bubeník Léo Margarit jedním z členů kapely, které jsme odchytli během zvukové zkoušky ve Futuru a požádali jej, aby představil svou bicí soupravu, pedály, paličky atd. a samozřejmě aby také něco málo povyprávěl o své cestě k vysněné hudební metě.

Léo má pestrou hudební minulost. Než se odstěhoval v roce 2007 do Švédska, aby zasedl na bicí stoličku ve své oblíbené kapele POS, byl totiž členem francouzských technických schizo deathmetalistů Zubrowska. Aby krajností v biografii třicetiletého muzikanta nebylo málo, nutno dodat, že byl vychován profesionálním jazzovým kytaristou. Otec Léa v jeho hudebních zájmech maximálně podporoval. Umožnil mu v brzkém věku začít hrát na bicí. Následovaly místní hudební škola na jihu Francie, studium na konzervatoři v Montpellieru i působení v Montpellierském národním symfonickém orchestru.

Video file
Description/Caption
Léo Margarit, autor: Zlatina Jeřábková
Psáno pro časopis Muzikus