www tipy

www tipy
www tipy

www.porteranddavies.co.uk

Dotykové monitory

Porter and Davis je britská firma vyrábějící dotykové monitory především pro bubeníky. Jedná se o monitorový systém, který převádí zvuk do platformy tak, aby člověk cítil vibrace. Pro bubeníky tak vyrábí několik „zesilovačů“, které jdou potom do platformy ve formě bubenické stoličky. Pro basisty a ostatní nástroje vyrábí KT Platform monitor na podlahu, do kterého se takto převádí signál ze zesilovače.

www tipy
www tipy

onkartgromt.no/bass/

Basové efekty, které vydrží

OnkartGromt je norská firma, která se zaměřuje na efekty pro baskytaristy. Efekty údajně vyrábějí tak, aby vydržely drsné zacházení na turné. V nabídce mají osm efektů: oktáver, obálku filtru, tremolo, ekvalizér/filtr, kompresor, booster a dva typy distortionů. Efekty se prodávají v cenové hladině 200-300 dolarů a na stránkách najdeme i audio a video ukázky.

www tipy
www tipy

www.gheffects.com

Efekty z Izraele

Firma Greenhouse Effects sídlí v Izraeli a zabývá se ruční výrobou kytarových a basových efektů. V nabídce mají celou škálu efektů - od několika fuzzů a overdrivů přes delay, booster, chorus, tremolo a phaser až po několik distortionů. Na stránkách najdeme videoukázky. Na tyto efekty hrají třeba Yossi Sassi nebo Or Lubianiker.

www tipy
www tipy

www.greuteraudio.ch

Švýcarské handmade efekty

Sascha Greuter je kytarový a zvukový nadšenec, který pochází ze Švýcarska. Vyrábí kytarové efekty - několik typů boostů, fuzz, několik typů overdrivů, wah pedál a jednu kombinaci overdrivu a boostu. U všech efektů jsou videoukázky. Efekty fungují na kytaru i basu a pohybují se v cenovém rozmezí dvě stě až čtyři sta dolarů. Dělá i efekty vyloženě na zakázku.

www tipy
www tipy

www.accuracybasses.com

Akurátní baskytary

Accuracy Basses je menší španělská firma vyrábějící luxusní baskytary ve stylu Fodera. V nabídce mají tři základní typy a jeden signature nástroj. Vše je ale otázka dohody a vyrábějí i nástroje na zakázku. Především si lze ale vybrat z různých druhů dřeva na tělo, top i krk. Do nástrojů dávají vlastní snímače a elektroniku. Na jejich nástroje hrají Anthony Wellington (Victor Wooten Band) nebo španělští virtuozové Alain Pérez a Javier Martín.

Psáno pro časopis Muzikus