GIBSON

Tony Iommi Signature SG

(Kříž na krku, křížky na hmatníku)

Zakládající člen a sólový kytarista skupiny Black Sabbath Tony Iommi je proslulý svým silovým hraním a chytlavými rify. Dodnes je považován za jednoho ze tří nejlepších hardrockových kytaristů (vedle Ritchieho Blackmora a Jimmyho Page). Jeho vliv je patrný na generacích úspěšných heavymetalových hráčů.

Patentované, ultra tenké tělo modelu Tony Iommi Signature je konstruováno ve stylu Les Paul SG 1961 Custom s dvojitým výřezem. Tvary mahagonového těla jsou zdůrazněny chromovaným hardwarem. Profil krku u této kytary je úzký, mahagonový hmatník s 24 pražci poskytuje dvě oktávy. Skutečnou lahůdkou jsou polohové značky ve tvaru malých stříbrných křížků - neodmyslitelné poznávací znamení tohoto kytaristy. Celkový "ostrý" vzhled umocňuje nakonec hlava kytary, vyzdobená Iommiho vlastnoručním podpisem.

Tato elegantní, stylová kytara má dva páry potenciometrů hlasitosti a barvy tónu, třípolohový přepínač a zapouzdřený jack. Kobylka ABR-1 je plně nastavitelná, struny jsou ukotveny do klasického typu závěsu, neboli struníku. Dva snímače Tony Iommi Signature a tenké struny Brite Wires .009 -.042 (které Iommi navíc podlaďuje) vytvářejí tolik známý mohutný zvuk.

Kytara se dodává ve verzi pro praváky i leváky. Tony Iommi Signature Les Paul SG je vyráběn v divizi fy Gibson Custom, Art and Historic. .

Psáno pro časopis Muzikus