GODIN

Fort Case

Firma Godin vyvinula nový koncept výroby pevných pouzder na kytary. Jako stavební materiál je použit Neopolen P (druh polypropylenu EPP) Tento materiál je využíván s úspěchem v automobilovém průmyslu, protože je lehký, velmi pevný a dobře absorbuje nárazy. Můžete ho tak vidět na náraznících, volantu, palubních deskách atd. To samo o sobě je už dostatečným důvodem k použití neopolenu. Neopolen P byl vystaven náročným zatěžkávacím zkouškám, včetně pádu po schodech (několikrát za sebou), s žádným viditelným poškozením povrchu, nebo dokonce nástroje uvnitř! Časopis Guitar Player nešetří chválou a přirovnává Fort Case ve svém květnovém čísle 2002 k "osmému" divu světa.

Celková hmotnost pouzdra je 1,13 kg - to je pouze o 0,22 kg těžší než vinylový gig bag. S takovouto váhou je pak snadné nosit pouzdro s popruhem přes rameno.

Další skvělou vlastností je odolnost proti horku, chladu a vlhku, protože vaší kytaře neškodí ani tak teplotní extrémy jako prudké změny mezi těmito teplotami. Fort Case vydrží teplotu až 75 C. Navíc je odolný vůči běžným chemikáliím a rozpouštědlům.

Psáno pro časopis Muzikus