Královny rytmu - Dena Tauriello

Americká bubenice Dena Tauriello vyrůstala v Montville, ve státě New Jersey. Jako malá ráda poslouchala kapelu The Carpenters, a když navštívila jejich koncert, naprosto jí učarovala bubenice Karen Carpenter. Dokonce měla tu čest setkat se s ní osobně. V tu chvíli věděla, že nechce být ničím jiným než bubenicí. V osmi letech tím začala její dlouhá bubenická cesta. Navštěvovala hodiny bicích a pokračovala v tom dalších osm let u soukromého učitele.

Královny rytmu - Dena Tauriello
Královny rytmu - Dena Tauriello

Jednou z kapel, ve kterých Dena hrála, byl ženský cover band Good Girl’s Don’t. Vystupovaly hlavně na východní pobřeží a kamkoliv přijely, plnily sály. Otevíraly koncerty i pro známé kapely, jako např. Korn a Fuel.

Dena byla také jednou ze zakládajících členek pop-rockové kapely From the Desk of Sally z New Jersey. Nahrála s nimi jejich první demo a také natočila veškeré bicí party na první oficiální CD Everything and Nothing. Ovšem krátce před vydáním desky Dena v roce 1999 z kapely odešla.

 

Od roku 1998 působí Dena v ženské country-rockové kapele Antigone Rising. Nahradila nynější basistku Kristen Henderson, která původně v kapele bubnovala. Dena měla necelých dvacet čtyři hodin na naučení se celého koncertního repertoáru. Antigone Rising vydaly na své náklady čtyři alba, než v roce 2003 podepsaly smlouvu s vydavatelstvím Lava Records/Atlantic Records.Roku 2005 jim vyšlo album From the Ground Up, které se těšilo veliké oblibě a prodalo se ho bezmála půl milionu kopií. Na jednom pódiu vystupovaly například s The Bangles, Joan Jett, The Rolling Stones, Aerosmith a The Allman Brothers.

V současné době Antigone Rising hrají v sestavě: Nini Camps (zpěv, doprovodná kytara), Kristen Henderson (basová kytara, vokály), Cathy Henderson (sólová kytara, vokály) a Dena Tauriello (bicí).

Dena používá bicí soupravu Smith, činely Sabian, paličky Pro-mark, blány Evans a hardware Gibraltar.

Královny rytmu - Dena Tauriello
Královny rytmu - Dena Tauriello

BICÍ SOUPRAVA

Smith Drums

1) 22” bass drum

2) 14” snare drum

3) 12” tom

4) 14” floor tom

 

ČINELY

Sabian AAX

A) 14” hi-hat

B) 18” crash

C) 10” splash

D) 19” crash

E) 20” ride

F) 17” crash

Psáno pro časopis Muzikus