Královny rytmu - Samantha Maloney

Královny rytmu - Samantha Maloney
Královny rytmu - Samantha Maloney

Svou první bicí soupravu dostala již v pěti letech a bubnování se stalo nedílnou součástí jejího života.

 

Samantha Maloney se narodila 11. 12. 1975 v New Yorku. Ve čtrnácti letech začala studovat střední hudební školu v New Yorku, kde se bicím věnovala velmi intenzivně. V šestnácti letech se ucházela o post náhradního bubeníka kapely Shift a kapela jí nabídla tuto pozici natrvalo. Po vydání jejich debutového alba Get In u velké nahrávací společnosti Columbia Records následovalo turné.

 

V roce 1998 dostala Samantha nabídku zúčastnit se konkurzu do kapely Hole. Byla úspěšně přijata a ke skupině, která stoupala k vrcholu své slávy, se připojila. Kapela koncertovala ve vyprodaných halách a arénách, procestovala USA, Austrálii, Japonsko, Velkou Británii a zároveň se objevovala v časopisech a televizních pořadech, stejně jako její nahrávky a videa.

 

V roce 2000 bylo Sam nabídnuto volné místo za bicími v kapele Mötley Crüe. Jejich tehdejší bubeník Randy Castillo byl v té době vážně nemocný. Samanthu můžeme slyšet hrát na DVD Lewd, Crüed & Tattooed a na živém bonusovém disku New Tattoo. Ke konci turné s Mötley Crüe se Samantha přestěhovala do Los Angeles, kde pokračovala ve své hudební kariéře.

Samantha vytvořila ženskou kapelu Chelsea, která ovšem odehrála pouze jeden koncert. Tento název skupiny znovu použila, když byla požádána Courtney Love (bývalou frontmankou The Hole), aby pro ní sestavila doprovodnou ženskou kapelu. Mezitím nahrála bicí na debutovém albu Courtney Love America’s Sweetheart.

 

Samantha dále spolupracovala s kapelami Eagles of Death Metal, The Herms, The Ingenues, Brother Clyde, Chelsea Girls a podílela se na dalších různýchprojektech. Kromě bubnování skládá muziku a je manažerkou dívčí rockové kapely Cherri Bomb. Jako firemní hráčka používá Samantha bicí Sonor a činely Zildjian.

Královny rytmu - Samantha Maloney
Královny rytmu - Samantha Maloney

BICÍ

Sonor

1) 22” bass drum (2x)

2) 14” snare drum

3) 12” tom

4) 16” floor tom

 

ČINELY

Zildjian

A) 14” A Mastersound Hi-hat

B) 16” A Custom Projection Crash

C) 18” A Custom Projection Crash

D) 20” A Ping Ride

E) 18” Oriental China Trash

Psáno pro časopis Muzikus