Královny rytmu - Scarlett Stevens

Scarlett Stevens je australská bubenice a zpěvačka z indie kapely San Cisco. Spolupracovala i na nahrávkách písničkáře Boba Evanse a mladého rapera Illyho. Je dcerou Phila Stevense, spoluzakladatele nahrávací společnosti Jarrah Records a managera kapel John Butler Trio a The Waifs.

Narodila se 12. listopadu ve Freemantlu. K bicím nástrojům se dostala v podstatě náhodou. Její rodiče, i když ani jeden z nich není hudebník, se vždy podíleli na místní hudební scéně. Na jedné přátelské grilovačce jí Adam Topol, bubeník písničkáře Jacka Johnsona, ukázal, jak zahrát základní rockový rytmus. Později ji nechal zahrát jeden song na pódiu během koncertu v Melbourne a za další rok znovu na hudebním festivalu Bonnaroo.

Královny rytmu - Mindy DuPonte
Královny rytmu - Mindy DuPonte

Scarlett od malička věděla, že chce hrát v kapele, a konečně našla svůj nástroj. Rodiče jí domů pořídili bicí soupravu pod podmínkou, že bude pokračovat ve studiu klavíru. V deseti letech začala Scarlett hrát v „garážové“ rockové kapele se svými vrstevníky. Pojmenovali se The Flairz a své první vystoupení odehráli v prosinci 2003. Koncertovali po okolí a vydali dvě EP a jedno album. Na konci střední školy se kapela rozpadla a Scarlett začala jamovat s jinými muzikanty svého věku. Jednoho dne byla požádána, aby nahrála bubny svému kamarádovi, což vedlo k vytvoření kapely King George, ze které později vzniklo San Cisco.

Od roku 2009, kdy San Cisco vzniklo, vydala kapela tři EP a tři studiová alba - San Cisco (2012), Gracetown (2015) a The Water (2017). Koncertovali nejen po celé Austrálii, ale turné absolvovali i po Evropě a po Spojených státech. V roce 2014 založila Scarlett spolu s kytaristou Dougem Mayem boční projekt, dvoučlennou elektronickou hiphopovou skupinu Ghetto Crystals. Scarlett studovala dva roky vysokou školu, obor Arts management, ale kvůli své hudební vytíženosti byla nucena studium přerušit.

Inspirují ji jiné bubenice, například Cindy Blackman, Chloe Saavedra (Chaos Chaos) a Anna Prior (Metronomy). Scarlett používá bubny a hardware značky DW a činely Meinl.

Královny rytmu - Mindy DuPonte
Královny rytmu - Mindy DuPonte

BICÍ SOUPRAVA

DW

1) 22” bass drum

2) 14” snare drum

3) 13” tom

4) 16” floor tom

 

ČINELY

Meinl

A) 14” hi-hat

B) 18” crash

C) 20” ride

D) 18” crash

Psáno pro časopis Muzikus