Krása ke kráse - Baskytaristka do kapely?

Nesmíme zapomenout ani na milovníky čtyř silných strun. A tady to máme - radost na obou stranách obrázku. Rozevlátá černovláska dle horního dílu oblečení je pravděpodobně fanouškem Guns N’ Roses, dle spodního dílu oblečení může být fanouškem kohokoli. Otázkou je, zda to tričko bylo zvoleno dle hudebního vkusu holčiny, nebo podle strategického umístění obou růží... A není to tady vlastně jedno?

Krása ke kráse - Baskytaristka do kapely?
Krása ke kráse - Baskytaristka do kapely?

Ta úplně nahá část obrázku je baskytara Warwick ze série Star Bass. Tělo má z javoru, lepený krk je také javorový s proužky exotického dřeva ekanga a hmatník je z wenge, palisandru z Konga (bezpražcová varianta má hmatník z ebenu). Oba snímače jsou pasivní singly MEC. Zvláštním poznávacím znakem jsou úhlově nastavené kolíky mechaniky na hlavě (snad kvůli lepšímu přístupu při ladění) a struník, jehož tvar doplňuje celkový dojem z hlavy nástroje. Semiakustická baskytara je dodávána v základní úpravě vintage sunburst, ale firma nabízí i takovouto, krásně dřevěně působící úpravu.

Warwick má v nabídce daleko více vyhledávané modely, než je tento. Jsou to série Corvette, Streamer, Fortress, jednoznačně metalově tvarované Vampyre, a firma se může pochlubit i signature modely, z nichž nejproslulejší jméno mají modely Adam Clayton (U2) a Robert Trujillo (Metallica). Mimochodem, na baskytary Warwick hraje i Marco Hietala z mých oblíbených Nightwish a ve své sbírce má také baskytaru Star Bass. A u nás? Třeba Jiří Korn...

Z obou částí obrázku číší radost a chuť je popadnout a zahrát. Všechno ladí, všechno je čerstvé a všechno se usmívá. Všechno? Jistě! Zkuste to třeba opačně. Je to snad depresivní obrázek? Tak vidíte.

No ale řekněte, nebrali byste takovou baskytaristku? Kdyby tedy uměla hrát a vypadala navíc takhle? To by snad ani nemusela mít aparát a člověk by jí ho klidně i koupil...

Psáno pro časopis Muzikus