Mladý basák - Honza Roub

Mladý basák - Honza Roub
Mladý basák - Honza Roub

Baskytarista působící v nadupané rockové strakonické kapele Bags. Pokud jste je někdy viděli naživo, tak jste si určitě všimli i toho, že Honza do hudby dává opravdu všechno. Hraje trsátkem a má stejný styl jako celá kapela - energický a přímočarý.

 

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?

Od první třídy jsem chodil do hudebky na trubku, to mi vydrželo asi do deváté třídy. Pak za mnou na gymplu přišel Radim (kytarista Bags) s tím, že založíme kapelu a já budu hrát na basu. Tak jsem přišel domů a řek’ tátovi, že budu hrát v kapele na basu. Ten se mi vysmál, protože jsem ani nevěděl, jakej je vlastně rozdíl mezi kytarou a baskytarou. Nicméně s dědou jsem nakoupil vybavení a od tý doby jsem hustej basák.

 

Které styly ti nejvíce sedí?

No já sám sebe nepovažuju za žádnýho virtuóza, takže nějaký složitý styly nevyhledávám, ale bude to hlavně asi kvůli tomu, že to moc neumím. :-) Ale nejvíc mi sedí styly, který poslouchám, takže asi nějakej pop rock, pop punk, ale i klasický rockový figury.

 

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?

Já jsem věrnej a momentálně hraju jenom v mých rodných Bags. Hrával jsem ještě v kapele Parovod, kde jsme hráli známý rockový pecky typu AC/DC, Green Day a tak. Ale jak rostl počet koncertů, který s Bags jezdíme, tak nemám moc čas se věnovat ještě nějaký další kapele.

 

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?

Největší zážitek je pro mě pokaždý, když hraješ a lidi ti jdou na ruku. Když s tebou zpívaj’, skáčou, a prostě je vidět, že je to baví.

 

Co používáš za vybavení?

Hraju na Fender Precision Bass American Standard, pak mám ještě Fender Precision Bass Big Block. Jako aparát používám klasiku od Ampegu, teda zesilovač Ampeg SVT-450H, a bednu Ampeg SVT 410 HLF. Teď jsem ještě začal používat nakopávadlo od Markbass Mini Boost.

 

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?

Na všech nahrávkách Bags. Naposledy na LP Oddělení hříchů.

 

www:

www.bagsmusic.cz

www.bandzone.cz/bags

www.bandzone.cz/parovod

Psáno pro časopis Muzikus