Muzi Bulvár Rock - Když se mazel utrhne

Muzi Bulvár Rock - Když se mazel utrhne
Muzi Bulvár Rock - Když se mazel utrhne

Jen si představte tu situaci: Je vám lehce nad dvacet, založili jste před nedávnem kapelu, vaše debutová deska se prodává po milionech, vyprodáváte stadiony, všichni se kolem vás točí tak, jak vy pískáte... S peníze? Peníze se hrnou ze všech stran. A vy stojíte před mnoha pokušeními - zvláště když jste předtím hráli jen po zakouřených klubech pro dvacet opilců a byl pro vás problém koupit si struny a přelampovat Marshalla. Co všechno si za tu slávu, za ty hromady prachů koupit? Většina rockových hvězd (a teď nemluvme o alkoholu, drogách a groupies) začne kupovat domy, byty, rezidence, auta (kolikrát ani nemají řidičák, ale vlastní ty nejprestižnější značky, třeba Ritchie Blackmore), někteří si postaví studia nebo investují do vývoje nového motocyklového motoru (Ian Gillan), sponzorují fotbalové kluby, další koupí label či si sami zainvestují vznik nové společnosti (Jimmy Page) apod. Hodně jich utratí peníze za nástroje, což není neobvyklé, viz třeba sbírky Stevea Howea (Yes), Billyho Gibbonse (ZZ Top) nebo právě Slashovy (kytarista Guns N’ Roses) sbírky Gibsonů Les Paulů,.

Právě o tomto kytaristovi dnes již legendární hardrockové americké kapely je řeč.

Muzi Bulvár Rock - Když se mazel utrhne
Muzi Bulvár Rock - Když se mazel utrhne

Vedle této sbírky kytar začal Slash sbírat zvířata. V jedné době v jeho domě žilo třeba přes sto hadů nejrůznější velikosti a druhů. Ovšem zajímavá byla jiná historka. Na jedno celosvětové turné Guns N’ Roses si sebou Slash vzal jednoho svého mazlíčka - horského lva. Proč ne?

ZZ Top si s sebou na jedno turné vzali na pódiu i kousek Texasu - byli tam chřestýši, haldy písku, a dokonce i prase. Jenže Slashův lev už toho v jednom hotelovém pokoji v Pekingu měl dost, dostal se z klece a začal trhat všechno vybavení hotelu, co kolem sebe viděl. Uklidnila ho až střela s uspávací injekcí.

A tak si říkám - co ještě chtějí mít na turné všechny ty stars s sebou, aby byly spokojené?

Psáno pro časopis Muzikus