Pódiové sestavy slavných klávesistů - Freddy Ravel

Pódiové sestavy slavných klávesistů - Freddy Ravel
Pódiové sestavy slavných klávesistů - Freddy Ravel

Již dle jména lze tušit, že se bude jednat o hudebníka se smíšenými hudebními kořeny. Nejen díky svému evropsko-kolumbijskému původu nalezl tento klavírista/klávesista, skladatel a producent syntézu, jež dokonale spojuje brilanci klasické hudby, barevnost jazzu, energii rocku a latinskoamerické rytmy (viz písně Sunny Side Up nebo Samba Mundial). Tato univerzálnost mu otevřela dveře ke spolupráci s hvězdami showbusinessu napříč žánry - Carlos Santana, Frank Gambale, Alan Holdsworth, Eric Marienthal, Steve Tavaglione, Tom Brechtlein, Madonna, kapela Earth, wind and Fire... všichni jsou Fredyho energickou hrou nadšeni. (... když má v sobě někdo vášeň pro muziku a provozuje ji na špičkové úrovni, rozhodně z toho nečiní žádnou vědu. Prostě předává svou radost dál...; pozn, aut.). Vysoce sofistikovaná sóla užívající kombinace nejrůznějších druhů harmonií, přece však jejich tvůrce tíhne spíše k modalitě. Jeho oblíbený prvek při stavbě sól představuje integrace známé melodie z oblasti klasické hudby, což publikum s povděkem přijímá. V roce 2008 se Fredy stal dvorním (firemním) hráčem firmy Roland.

 

V současné době se věnuje také vlastnímu projektu Tune Up The Success, v němž prostřednictvím hudebních seminářů předává zkušenosti a motivační energii.

 

Desky k poslechu: Mark Varney Project (1990), sólová alba Fredy Ravel (2001), Midnight Passion (2000), Sol to Soul (1996)

 

Klávesy: Roland HP-207, Digital Grand, Yamaha Motif ES-8, Yamaha MO-8, Yamaha VL-1

Psáno pro časopis Muzikus