TLAudio - EQ-1

Ti z vás, kteří jste seznámeni s produkcí TLAudio již delší dobu, si možná vzpomínáte na legendární původní EQ-1 - duální ekvalizér, který TLAudio vyráběli od roku 1993 až do roku 1998. Od ukončení produkce EQ-1 obdrželi TLAudio velký počet žádostí vyrobit další stejné jednotky, a tak se rozhodli opět obnovit produkci tohoto legendárního zařízení, a to v omezeném počtu 500 kusů. První Limited Edition EQ-1 se objeví na trhu v průběhu letošního podzimu. EQ-1 svou výbavou je někde uprostřed mezi Ivory EQ 5013 a EQ-2 ze série Classic. Vnitřní obvody jsou zcela identické s původní EQ-1, avšak design zařízení je aktualizován pro zařazení do modelů řady součastné série Classic.

EQ-1 nabízí dva samostatné kanály lampového EQ se čtyřmi pásmy pro každý kanál. Každé ze čtyř pásem poskytuje čtyři přepínatelné frekvence, s 15dB zdvihem nebo útlumem a s možností ořezu na LF a HF pásmech. Vysoká kvalita mikrofonních předzesilovačů a DI vstup vytváří z EQ-1 mocný nástroj a dokonalé zařízení pro nástroje, vokál nebo stereo mix. Se čtyřmi elektronkovými stupni na každém kanálu napájenými 325 V poskytuje dnes EQ-1 hutně znějící a nanejvýš potěšitelný ekvalizér.

Manažer TLAudio Howard Jones komentoval nový produkt takto: "Každý, kdo pracoval s EQ-1 ví, jak fantastický zní a jak snadno se s ním pracuje. Doufejme, že tento omezený náklad nabídne zákazníkům poslední příležitost obdržet do rukou něco zcela speciálního." Věřme tedy jeho slovům.

Psáno pro časopis Muzikus