Alesis Transactive Drummer - aktivní odposlech pro bubeníky

Alesis Transactive Drummer - aktivní odposlech pro bubeníky
Alesis Transactive Drummer - aktivní odposlech pro bubeníky

Jedná se o aktivní odposlech (nejen) pro bicí. Ideální pro ozvučení elektronické bicí soupravy, ale i hraní - cvičení s playbackem. Pokud si přejete stereo ozvučení, lze propojit dva odposlechy mezi sebou - viz níže.

Černá bedýnka v kombinaci provedení kov - koberec. Čelní strana s desetipalcovým reproduktorem je zkosená, předpokládá se položení na zem. Na horním panelu najdete kromě výstupu na sluchátka ještě pět otočných potenciometrů - Master Volume, třípásmový EQ, regulaci aux/iPod vstupu - a nakonec konektor pro přímé připojení iPodu (se speciálním držátkem, aby se vám miláček náhodou nezlomil). Na zadní straně odposlechu jsou kromě síťového konektoru a vypínače všechny potřebné vstupy a výstupy. Stereo aux vstup (cinch), stereo vstup a výstup (6,3 mm TRS) a jeden stereo linkový výstup pro propojení s dalším odposlechem (výrobce si samozřejmě představuje, že si koupíte rovnou dva :-)

 

Jak to hraje? Zvuk je čistý, srozumitelný s minimem šumu, toto platí tak asi do sedmdesáti procent zesílení, potom už se začne projevovat zkreslení. Pro playback s akustickou sadou bicích stačí jen zapojit do jednoho z linkových stereo vstupů zdroj hudby a hrát. Příjemnou vychytávkou je možnost přímého připojení iPodu bez nutnosti propojovacích kabelů. Razantnější bubeníci ukroutí potenciometry volume doprava a pak stejně přijdou ke slovu uzavřená sluchátka.

Hlavním zaměřením, alespoň podle výrobce, je využití odposlechu s elektronickou sadou bicích. Tady je praktické použití pro cvičení bez jakéhokoliv problému, jediným limitujícím faktorem je opět výkon hlavně při případném hraní s kapelou. Pokud se spoluhráči nebudou krotit, ale budou chtít hrát naplno (na to jsou experti hlavně kytaristé), odposlech již nestíhá a zvuk elektronických bicích se především v basech neprosadí. To ale nezvládne téměř žádný desetipalcový reproduktor. Není to ani problém výkonu padesáti wattů, používám pro podobné účely odposlech QSC 500 W také s desítkou repro, a když dojde na lámání chleba, tak mne kapela převálcuje... To je ale potom nutné řešit odposlechy jiné rozměrové, hmotnostní i cenové kategorie a s dvěma bedňáky... a s větším autem... s větší zkušebnou...

 

výkon: 50 W

frekvenční rozsah: 35 Hz-20 kHz

rozměry: (š x h x v) 39 x 39 x 32 cm

hmotnost: 13,6 kg

cena: 6790 Kč

 

Plus:

rozměry, hmotnost, použitelnost

 

Mínus:

dříve či později budete chtít (a potřebovat) něco výkonnějšího

 

V balení najdete také odkaz na www.minusdrums.com, kde si můžete stáhnout nejrůznější stylové playbacky pro cvičení. Deset zdarma, potom... dolary.

Psáno pro časopis Muzikus