Behringer Tube Ultragain MIC100

Behringer Tube Ultragain MIC100
Behringer Tube Ultragain MIC100

Německá firma Behringer si na českém trhu v oblasti studiové techniky už delší dobu získává více a více příznivců. A to především díky skvělému poměru mezi výkonem a cenou, což je jev, který nelze v našich podmínkách přehlédnout. Novinku, kterou uvedl Behringer nedávno na trh, je velmi jednoduchý jednokanálový mikrofonní a nástrojový lampový předzesilovač se zabudovaným limiterem. Jeho hlavní předností je hlavně, jak už sám název napovídá, elektronka 12AX7 s UTC technologií, která by měla zajistit nejen teplý lampový zvuk, ale i nízkou hladinu šumu.

Malý předzesilovač napájený zdrojem disponuje celkem dvěma možnostmi vstupu. Buď symetrickým 6,3mm jackem pro připojení například kytary, nebo konektor XLR pro připojení mikrofonu. Rovněž možnosti výstupu jsou zde logicky dvě. Takže buď opět jack, nebo opět kanon (XLR). Oba lze samozřejmě připojit buď do mixu, zesilovače nebo přímo do zvukové karty počítače, případně jiného harddiskového rekordéru.

Co se týče ovládacích prvků, disponuje tento malý přítel z Němec opravdu jen tím nejdůležitějším, co je k prostému předzesílení zvuku potřeba. Je zde ovladač Gain (zisk vstupního signálu), který funguje v rozpětí +26 do +60 dB a ovladač Volume (výstupní úroveň signálu) pracující v rozpětí -Ň až +10 dB. Docela užitečnou pomůckou může být diodový metr indikující přebuzení vstupního signálu. Dalšími, tentokrát tlačítkovými, ovladači zde jsou omezovač vstupního signálu na +20 dB, spínač aktivující fantomové napájení +48 V phase reverse, který obrací vstupní signál (fázi) o 180°, a spínač aktivující funkci limiteru.

Co se vlastního zvuku týče, myslím, že za tu cenu můžete pro své domácí studio získat velice slušný jednoduchý lampový předzesilovač. Může být vhodný jako doplněk, řekněme ohřátí zvuku, k vašim digitálním rekordérům a zvukovým kartám, nebo ho lze samozřejmě použít jako samostatný D.I. box. Zajímavým spojením byla kombinace MIC100 s digitálním kytarovým simulátorem J-station (obdoba POD). Zvuk jakoby malinko ožil, ohřál se a dostal trochu tloušťku. Pokud tedy hledáte jednoduchý předzesilovač, nebo potřebuje váš zvuk přece trochu přehnat přes lampu, můžete získat do svého domácího studia, za cenu pouhých 1992,70 Kč, velice dobrého pomocníka.

Psáno pro časopis Muzikus