Blackstar HT-Metal - dvoukanálový lampový distortion

Blackstar HT-Metal - dvoukanálový lampový distortion
Blackstar HT-Metal - dvoukanálový lampový distortion

HT-Metal je dvoukanálový lampový distortion, česky „podlahový efekt“, ve světě tomu říkají „distortion pedal“. Je určen pro kytaru do hard & heavy stylů, ale můžeme do něj pustit klidně i baskytaru nebo klávesy. Jak to hraje? Hraje to skvěle, zkreslení je nastavitelné ve velkém rozsahu, od mírného až po velmi zkreslený signál s dlouhým sustainem. Umožňuje nám držet dlouhé, nekonečné tóny. Na každém kanále se dá nezávisle nastavit zkreslení a hlasitost. Kanál 1 je určen pro doprovody a kanál 2 pro sóla. Korekce jsou společné pro oba kanály, ale chtěl bych zdůraznit, že ty dva kanály nemají úplně stejný zvuk. Kanál pro sóla je víc nastředovaný a při opticky (na dvojitém potenciometru) stejně nastavené hlasitosti je o trochu hlasitější. Takže stačí nastavit volume (podle značek na potenciometrech) nastejno a můžeme se pustit do doprovodných riffů i do sól. Korekce jsou basy, středy, výšky a ISF (Infinite Shape Feature).

 

Basy jsou hutné a v maximální poloze doprava dají reproduktorům opravdu zabrat, až by mohlo při větších hlasitostech hrozit poškození, takže opatrně. Středy nenásilně přidávají nebo ubírají střední kmitočet, tak jak to má být. Výšky jsou příjemné, ošklivá chlupatá pila z tranzistorových efektů se nekoná. ISF vám umožní plynulý přechod mezi americkým a britským charakterem zvuku. V poloze doleva přidává střední kmitočty (zvuk jakoby hrubne) a v poloze doprava se trochu změní a „vykuchá“. Dělá to s citem, nečekejte žádný zvukový šok. Kdo bude chtít hutný a přitom jemný metalový zvuk bez agresivních středů, otočí asi doprava. :-) Kanál 1 má ještě přepínač OD/Clean. Tím můžeme ubrat na zkreslení a zůstane nám pěkný polozkreslený crunch např. pro rhythm & blues. Emulated output, neboli simulace zvuku reproduktoru pro přímé propojení do mixu, PC atd., zní dobře, takže můžeme vesele nahrávat i bez mikrofonu.

 

S efektem Blackstar HT-Metal se dá obsáhnou široké škály zkreslených zvuků a je vhodný pro téměř jakýkoli rockový hudební styl. Škálu zkreslení má HT-Metal opravdu širokou. Při nastavení na maximum může mít kytarista problém zvuk zkrotit, začíná se prosazovat zpětná vazba, je slyšet šum a začínají pískat snímače. Asi proto je na něm napsáno Two Channels of Extreme Gain. :-)

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Počet kanálů 2 (3 zvukové módy)
Elektronka   ECC83
Napájení adaptér (je součástí balení)
Rozměry 160 x 119 x 80 mm
Hmotnost 1,2 kg
Cena 6200 Kč

 

www:

www.blackstaramps.com/products/ht-metal/

Psáno pro časopis Muzikus