CME U2MIDI - USB/MIDI interface

CME U2MIDI - USB/MIDI interface
CME U2MIDI - USB/MIDI interface

USB cable-like MIDI interface

Idea MIDI připojení k PC přes USB rozhraní nepatří rozhodně k nejstarším, nicméně i zde, stejně tak jako například u kytarových simulací, jde vývoj mílovými kroky kupředu. Kdo zná původní možnosti propojení přes game port a nebo přímo přes nějakou hardwarovou MIDI kartu, dá mi jistě za pravdu, že USB je příjemným a elegantním řešením. Díky tomu totiž odpadá tehdy často nutné nastavování IRQ a řada únavných restartů, než se podařilo počítač "valdit" do žádoucí formy.

 

Firma CME není jediným výrobcem podobných interface , ale z těch, co jsem měl možnost vidět, považuji právě ten jejich za jakési "light" řešení, ale pozor, v dobrém slova smyslu. Nejedná se totiž o žádný box nebo redukci apod., U2MIDI je pouze kabel s USB konektorem na jedné straně a s dvěma 5DIN konektory na straně druhé - nic víc, nic míň.

 

Na celé věci je nejúžasnější to, že k instalaci nepotřebujete žádné drivery. Kabel prostě připojíte a během chvilky máte k dispozici standardní 16kanálové MIDI in/out rozhraní. O přenášených MIDI datech vás navíc ještě informuje zelená LED kontrolka na USB konektoru.

 

Určité omezení vidím snad v délce kabelu, která je dva metry. Pokud toužíte po delším, budete muset oproti MIDI boxu zapojit do akce i nějakou tu redukci či "prodlužku" a nebo se poohlédnout po bezdrátovém řešení, ale to už je zase něco jiného.

 

Pro úplnost dodejme systémové požadavky: USB port, Windows XP/Vista, Mac OS 9.0.4 a vyšší. Doporučená maloobchodní cena je 890 Kč včetně DPH.n

Psáno pro časopis Muzikus