E. W. S. Little Fuzzy Drive - kytarový fuzz

E. W. S. Little Fuzzy Drive - kytarový fuzz
E. W. S. Little Fuzzy Drive - kytarový fuzz

Little Fuzzy Drive je výrobek od japonské firmy E. W. S. A je to fuzz. Fuzz je vlastně vůbec první typ zkreslovací krabičky pro kytary, který se začal masově používat. A dřív to byly spíš krabice než krabičky. Tenhle fuzz je úplně malinký, takový roztomilý „fuzzík“ z velikostní kategorie mini.

 

Zvukově je to ale ve své kategorii třída nejvyšší. Jde o malosériovou japonskou výrobu té nejvyšší kvality. Tento fuzz je určen pro kytaristy, kteří vědí, co chtějí, a jsou ochotni za to také zaplatit. Little Fuzzy Drive produkuje průrazný, rockový „old school“ zvuk. Má dva režimy: Fat Fuzzy a Fuzzy Drive. Fatt má hutnější a jakoby jednolitější zvuk se zvýrazněnými středy. Je vhodný na masité riffy a dlouhá táhlá sóla. Fuzzy drive produkuje křehčí a hravější crunchy tón, který se výborně hodí pro single snímače na polozkreslené doprovodné riffy a vybrnkávání. Když se nastaví ovladač zkreslení na maximum, leze z toho docela pekelné zkreslení, ale pozor - ne na metal. Fuzz není efekt pro metalisty a taky nikdy nebyl. V dnešní době jsou obecně tyhle efekty „fuzz“ docela hodně používány kapelami, které se vracejí ke starému syrovému zvuku. O analogový zvuk se uvnitř krabičky nestará germaniový tranzistor, ale operační zesilovač, čímž se eliminuje (dle výrobce) nestabilní charakteristika germaniových tranzistorů v závislost na teplotě.

 

Co mě na tomhle prckovi mile překvapilo, je, že se do té minikrabičky dá vložit i devítivoltová baterie, takže kytarista, co si s sebou bere minimum efektů, např. jenom kvákadlo a fuzz, nemusí tahat zdroj. Tím odpadá starost o kvalitní napájení, aby nám to nebručelo. Ovládání je přehledné: Největší knoflík přidává zkreslení, dva malé jsou na hlasitost a tónovou clonu. Přepínač režimů je malinký páčkový přepínač. Footswitch je kovový, stejně jako celá krabička. Na svou „velikost“ je překvapivě těžší, než by člověk čekal. Spotřeba je pouze 4 mA, takže na baterku by nám to mělo vydržet docela dlouho (běžně mají krabičky spotřebu 20-40 mA a některé i víc). Testovací kousek měl rukou psané sériové číslo 422. Little Fuzzy Drive mě mile překvapil kvalitou zvuku, jde o top výrobek ve své kategorii. A tomu bohužel odpovídá i cena 5596 Kč, což je jediná věc, která mi na Little Fuzzy Drive trochu vadí.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ovládání Gain, Tone, Volume, Fat/Drive
Rozměry 92,5 x 38,5 x 55 mm
Hmotnost 320 g
Spotřeba 4 mA
Napájení 9V baterie nebo zdroj (mínus uprostřed)

 

www:

ews-us.com/item_fuzzy_drive.php?item=custom

Psáno pro časopis Muzikus