Gallien-Krueger Backline 112

Gallien-Krueger Backline 112
Gallien-Krueger Backline 112

Zesilovače a komba této značky jsou ceněny pro komfort ovládání, kvalitu zesílení a přenosu zvuku. Jsou koncipované s ohledem na co největší praktičnost a univerzálnost. Silnější řada zesilovačů a komb vyšší třídy se řadí mezi světovou špičku.

 

Kombo řady Backline 112 zosobňuje jednoho z nejmenších praktických pomocníků pro začínající a mírně pokročilé vyznavače basových frekvencí. Mobilitu zajišťuje vytahovací pásové ucho na horní stran ne příliš těžké a objemné, zato však víc než hluboké bedýnky. Na delších trasách se tento buclatý trpaslík pěkně pronese. Výrobce tady tak trochu počítá s vaší fyzickou dispozicí a staví na mýtu baskytaristů coby svalovců a siláků. Zadní zkosené rohy umožňují postavit kombo v úhlu 45° a využít ho jako odposlech. Hlavně k tomuto účelu je kombo určeno.

Přední panel nabízí zleva jeden vstup s možností utlumení signálu tlačítkem o deset decibelů pro aktivní nástroje. Další tlačítko umožňuje ručně volit mezi čistým a zkresleným kanálem. Sepnutí kanálu s overdriverem (B) signalizuje červená LED dioda. Signál tohoto vstupu je hodně zkreslený už při minimálním nastavení vstupní úrovně (Gain). Normální kanál (A) pracuje nejlépe maximálně do 1/4 svého nastavení. Větší nastavení nesnese dynamickou a vícehlasou hru a ve špičkách poměrně snadno "přebudí vstup. Výsledný středový zvuk velmi pozitivně ovlivní použití skvělého tlačítka Voicing - Contour, kdy se ořežou nehezké středy a nádherně narostou basy. Další úpravu zvuku ještě umožňuje aktivní ekvalizační jednotka. Stačí trochu přidat výšky, ubrat středy, basy nastavit na 3/4 - a najednou máte před sebou virtuálně mnohem silnější kombo. Celkový výstupní výkon řídíme ovladačem Master, kdy se v nastavení za hranicí 3/4 výkonu projeví zesilovač s reproduktorem jako lehčí TBC astmatik. Další v řadě se nacházejí zdířky Patch Bay pro mix a přepínání čistého a zkresleného vstupu. Nožní přepínač bohužel není součásti výbavy. Přední panel uzavírá z pravé strany síťový vypínač s klasickou "gallienovskou" LED kontrolkou typu chameleon - zapneš - rozsvítí se zelená, kombo nehraje - za chvíli přeblikne na červenou - můžeš hrát.

Zadní panel kromě síťové zástrčky a výstupu s jackem pro vlastní reproduktor nabízí výstupní zdířku pro sluchátka a zdířku pro nesymetrický linkový výstup.

Kombo se nejvíc hodí ke cvičení a jako odposlech ke komornímu hraní. Statečně zvládá i strunu B. Cena je 19 690 Kč.

Psáno pro časopis Muzikus