Marshall Monitor - sluchátka v luxusní krabičce

Marshall Monitor - sluchátka v luxusní krabičce
Marshall Monitor - sluchátka v luxusní krabičce

Sluchátka Marshall Monitor

Hoď si maršála na hlavu

Sluchátka jsou dodávaná v luxusní krabičce včetně černého pouzdra na cesty. To je z fajnové tlusté hrubé látky (à la Bushman) se stylovým logem Marshall. Když jsme u toho transportu, náušníky jsou k můstku připevněny kloubem jako záchranné čluny na parníku. Tím se dají na cestách zaklopit dovnitř můstku a zabírají méně místa. Jednoduchý a přitom perfektní nápad.

 

Sluchátka jsou z vnějšku jakoby potažená kůží, stejně jako můstek, spojující obě mušle. U Marshalla ví, co pravověrní/é rockeři/rky rádi.

Připojení obstarává kroucený kabel, který se připojuje malými jacky: jedním stereo (do sluchátek) a druhým, který má čtyři kontakty (do zdroje). Redukci malý-velký stereo jack jsem v krabičce nenašel. Na volno měří přes metr, natažený má kolem metru osmdesát. Samici na přívodní kabel mají obě mušle. Stačí vybrat, kde nám kabel více , resp. méně překáží; při hraní na basu či kytaru fajn detail.

 

Na uších sedí příjemně. Náušníky jsou měkké a lze je dostatečně vytáhnout. Není třeba dlouze hledat, který je levý a který pravý. Na můstku jsou přišroubované stylové destičky s označením L a P.

 

Při poslechu hrály Marshally o něco,hlasitěji než jsem zvyklý, což bylo fajn v hlučnějším pozadí. Jsou uzavřené konstrukce, takže odstínění od okolí je samo o sobě dobré. Zvuk je celkově posazený do basů. Při poslechu jsem měl dojem o něco horší lokalizace nástrojů v prostoru a jako bych slyšel o něco méně detailů.

 

Při poslechu Hard As a Rock a podobných vypalovaček bylo jasné, kde že jsou Marshally doma. Muzika šlapala, bicí s basou si předly svůj kolovrátek „vo sto péro“. Příjemné bylo také mluvené slovo. Při poslechu hudby, kde byly detaily podstatnější, se dojem trošku sléval, něco z charakteru nahrávky se ztrácelo.

 

Na kabelu je umístěno tlačítko spolu s mikrofonkem pro ovládání mobilu a/nebo iPodu. Snadno na ně dosáhneme. Vyzkoušeno a ověřeno: Pracuje to, jak má. Letos jsem si sluchátka s podobným řešením pořídil, na kolo nebo sjezdování paráda.

 

Další zajímavostí je tzv. F.T.F. System. Návod byl skoupý, ale pak jsem prozřel na internetu: jde o maličké jakoby filcové kousíčky, které mají obsahovat magnetický materiál. Jejich vložením do sluchátka se má měnit charakteristika zvuku. Funguje to, i když žádné zázraky nečekejme. Ono to už z jejich fyzikálního principu není dost dobře možné.

 

Shrnuto: Hlavními atributy těchto zajímavých sluchátek jsou stylový design, dostatečná výkonová rezerva, dobré odclonění od okolí. A samozřejmě logo Marshall.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Průměr měniče 40 mm
Náušníky uzavřená konstrukce, koženka
Skládací konstrukce ano
Mikrofon ano
Ovládání na kabelu ano
Frekvenční rozsah 10 Hz–20 kHz
Citlivost 99 dB SPL
Impedance 42 Ω
Zatížitelnost 113 mW
Kabel odpojitelný
Konektor jack 3,5 mm přímý zlacený
Příslušenství textilní pouzdro
Cena 4990 Kč

 

www:

www.marshallheadphones.com/headphones/monitor/monitor-black

Psáno pro časopis Muzikus