Marshall Regenerator RG–1 - nových marshallský stomp box

Marshall Regenerator RG–1
Marshall Regenerator RG–1

V pořadí druhou, z celkového tryptichu nových marshallských stomp boxů, nebo chcete-li podlahových krabiček, kterou si dnes představíme, je "pastička" s označením Regenerator.

Mohla by posloužit všem těm, kteří mají touhu jakkoliv kroutit, vlnit a rotovat krásný, nezefektovaný, čistý zvuk kytary, anebo vlastně i jakéhokoliv jiného nástroje - zkrátka více či méně, decentně, či zcela úchylně modulovat. RG-1 v sobě totiž ukrývá hned šest těch asi nejznámějších a nejpoužívanějších modulací - k mému velmi milému překvapení v dosti dobré zvukové kvalitě. Najdeme zde dva druhy rozdílných chorusů. Jeden řekněme klasický, podobný například CE-2 od Bosse, druhý daleko dramatičtější, jakoby malinko spojený s Leslie bednou - ten se mi moc líbil! Dále samozřejmě dobře zvládnutý flanger, a chybět nemůže ani legendární stará škola modulací - phaser. Ty zde najdeme celkem dva, jeden opět, řekněme klasický, a druhý už poměrně úchylný, takzvaný Step Phaser. Oba dva znějí výborně, obzvlášť se Step Phaserem se dají dělat opravdu neuvěřitelné bublající kusy. Dost špatně se to popisuje, tak jsem to raději nahrál. Poslední modulací je Vibe, což je simulace Leslie bedny (rotující reproduktory). Tuto modulaci můžete slyšet poměrně často například u velkého Jimiho. K nastavení všech šesti modulací slouží čtveřice knobů, pomocí kterých můžeme ovlivnit jednak rychlost bublání, vlnění či rotovaní, dále hloubku efektu, a samozřejmostí je i možnost namíchání poměru mezi čistým a zefektovaným zvukem.

Neměl bych určitě opomenout na stereo výstup a možnost připojení expresion pedálu.

Je až neuvěřitelné, kolik možností jak si pohrát se zvukem, a vašim písním dodat určitou dramatičnost a atmosféru, tato malá krabička nabízí. Velmi příjemná je i její cena. A sice vzhledem ke kvalitě, a tomu, co krabička nabízí. Myslím, že od doby, kdy Marshall přišel se svou první sérií těchto modelů, se hodně polepšil. Tak tedy hodně fantazie při práci... :-)

Doporučená cena je 3590 Kč.

Psáno pro časopis Muzikus