Meinl AE-CAJ7 - cajon

Meinl AE-CAJ7 - cajon
Meinl AE-CAJ7 - cajon

Meinl AE-CAJ7

Artisan Edition Flamenco Cajons Seguiriya Line

Cajon si oblíbili bubeníci a hudebníci po celém světe. Byť v principu jednoduchý až geniální nástroj, je možné ho nalézt ve stovkách provedení arůzných zvuků, s různými vylepšeními, od různých firem.

 

Nový cajon od firmy Meinl mne zaujal okamžitě, jakmile jsem ho vytáhl z krabice. Tento, vyrobený ve Španělsku, je od prvního pohledu krásný, mohu-li to tak napsat, po designové stránce i po zvukové.Ne náhodou se tento nástroj pyšní vlastností „rukodělná mistrovská práce“. Rád to tímto testem potvrzuji! Jde opravdu o top nástroj firmy Meinl.

 

Cajon je vyroben ze dřeva, z jedenácti vrstev světlé březové překližky. Pýchou nástroje je skvělý zvuk, který je dán přední deskou, která je vyrobena z vysoce kvalitního, tmavě hnědého dřeva Canyon Burl. Logo firmy je zde samozřejmostí. K tělu je deska přichycena čtyřmi šroubky dole, třemi nahoře a po stranách na každé straně šesti. K nástroji je dodáván klíček, kterým můžete utahovat či povolovat přední desku podle libosti a měnit tak zvuk. Paleta zvuků má tedy nepřeberné možnosti. Silná zadní strana má kulatý otvor, kterým jde zvuk ven - ten je zakryt jemnou síťkou, která ještě dále ovlivňuje výsledný zvuk. Uvnitř nástroje najdete šestnáct strun, které se dají přiloženým klíčkem také polohovat podle libosti.

 

Přední strana je ergonomicky tvarovaná a rozšiřuje tak i zvukové možnosti - u výkroje je jiný zvuk než u horní desky. Basy se hrají doprostřed nástroje. Vše je perfektně vyrovnané, precizní, nástroj má charakteristický „suchý“ zvuk.

 

Celá „bedýnka“ stojí na čtyřech pryžových nožičkách z průsvitné gumy. Sedátko je intarzované - ozdobené ornamenty. Do bočních stěn nástroje je vypáleno, že jde o mistrovský nástroj. Což mohu jen potvrdit.

 

Jde o špičkový výrobek, nástroj, který splňuje všechny požadavky na naprosto profesionální cajon. Cena tomu také odpovídá. Kdo chce však mít cajon nejvyšší kvality, jak provedením, tak zvukem, našel ten pravý. Myslím, že radost ze hry mu bude odměnou.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

materiál jedenáct vrstev březové překližky
přední deska ergonomicky tvarovaná, dřevo Canyon Burl
struník šestnáctistrunný, polohovatelný
příslušenství ladicí klíč
cena 9550 Kč

 

www:

meinlpercussion.com/products/Product/show/582/580/#product-single-headline

Psáno pro časopis Muzikus