Meinl HB50A - akrylová bonga

Meinl HB50A - akrylová bonga
Meinl HB50A - akrylová bonga

Dostal se mi do ruky nástroj od německé firmy Meinl,. Je to další variace na kubánský nástroj bongo. Tento je z průhledného plastu - pevného akrylu. Zvukem vyšší macho má rozměr 6,5”, hlubší hembra 7,5”.

 

Firmy zabývající se výrobou perkusí a etnických bicích nástrojů chrlí nespočet variant a podob, snad aby si vybral opravdu každý. Podobou jsou to stále ta „klasická kubánská bonga“, ale materiálem už lehce připomínají science fiction.

 

Nástroj z průhledného akrylu je velmi lehký a nedělá si, myslím, ambice na to, aby byl zván profesionálním nástrojem. Hodí se dobře pro začátečníky nebo do školních orchestrů či pro dětské začátečníky. Neznamená to, že by to byl špatný nástroj, ale profesionál přeci jen sáhne po jiném...

 

Tělo je díky plastu lehké, oba bubny, macho i hembra, jsou k sobě klasicky připojeny také plastovou, průhlednou patkou. Díky plastu nástroj skoro nic neváží, což může být jeho velká výhoda. Blány z kozí kůže, s průměry uvedenými v úvodu, jsou uchyceny tenčími chromovanými šrouby, které mají na konci gumové chrániče proti poškrábání. Ráfek i spodní mechanika jsou černě nalakovány, což tvoří hezký celek s černými logy firmy, upevněnými na tělech bubnů. Ráfek je kulatý, pohodlný pro hru.

 

Zvuk nástroje není nijak silný, což je dáno i malými průměry. Uvedl jsem, že to není nástroj zamýšlený pro profesionální pódia, což ale neznamená, že jeho zvuk není charakteristický. Sice je slabší razancí a u testovaného nástroje byl poněkud tupější, ne zvonivý, jak by měl být. Charakter zvuku, jaký má, je však v pořádku. Je to krátký suchý zvuk bonga. K nástroji je dodáván samozřejmě i klíč, kterým se bongo ladí.

Nástroj zajímavý, z atypického materiálu, hodící se pro začátečníky nebo pro tišší hru ke kytaře, do školních orchestrů atp.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

materiál akryl
rozměry macho 6,5”, hembra 7,5”
povrch transparentní
příslušenství ladicí klíč
cena 2920 Kč

 

www:

meinlpercussion.com/products/Product/PER-BONGOS/Product/show/75/74/PER-BONGOS/

Psáno pro časopis Muzikus