Monster Cable Monster Bass

Už jsme si zvykli, že jako basáci potřebujeme basové struny, samozřejmostí jsou basové krabičky a basové aparáty. Jednou z posledních komponent, kterou jsme měli s kytaristy společnou, byl kabel. Tento stav se pokouší změnit americká firma Monster Cable - specialista na luxusní kabeláž všeho druhu. Do redakce se nám dostal k testu basový kabel Monster Bass.

Podle slov výrobce basista nutně potřebuje Monster Bass, protože je tenhle kabel pečlivě stavěný tak, aby přenášel i ty nejnižší frekvence. Tenhle drát spíš než běžný kabel připomíná svou tloušťkou zahradní hadici. Stejně těžko se i ohýbá, takže věřím, že musí vydržet i to nejsadističtější zacházení (pokud vám ho nepřesekne padající činel). Jeho jacky jsou pozlaceny 24karátovým zlatem a s kabelem jsou velice pevně spojeny - celé to působí opravdu nezničitelným dojmem. Podobně jako jiné drahé šňůry je tento kabel směrový (jeden konec patří vždy do kytary). Přenos signálu zprostředkovává speciální vodič z mikrovláken, který údajně zajišťuje maximální harmonický rozsah.

Když jsem kabel zkoušel v praxi, větší "punch" v basovém spektru jsem nezaznamenal (buď to může být tím, že ho nemá moje basa, můj aparát, nebo blbě slyším). Ovšem čistota, s jakou kabel předává signál, rozhodně slyšet je. Zatímco na běžné levné kabely můžete pomalu chytat rádio, s Monster Bass, díky jeho speciálnímu stínění, neslyšíte ani brumík. Pokud tedy nemáte v řetězci efektů nějaký článek, který šumy přímo generuje (mezi krabičkami jich bývá hodně), bude váš zvuk opravdu perfektně čistý.

Monster Bass je podle mého názoru nadstandard. Ale pokud rádi jezdíte bavoráky, je to pro vás určitě nutnost. A ani investice 1907 za 3m kabel a 2225 Kč za 6m kabel není tak hrozná, když víte, že Monster Bass bude celé věky sloužit tomu, kdo vám ho "šlohne" na fesťáku.

Psáno pro časopis Muzikus