Mooer Pedal Board Stomplate Mini PB-10 - kovový kolejnicový skládací pedalboard

Mooer Pedal Board Stomplate Mini PB-10 - kovový kolejnicový skládací pedalboard
Mooer Pedal Board Stomplate Mini PB-10 - kovový kolejnicový skládací pedalboard

Firma Mooer vyrábějící mini kytarové efekty/krabičky (které mimochodem hrají velmi slušně a nejsou ani moc drahé) vyšla kytaristům vstříc a začala na ně vyrábět obaly v podobě kufříků a tašek s předpřipravenými pedalboardy. Když jsem rozbalil Stomplate Mini PB-10, tak jsem trochu kroutil hlavou, co to jako je... V hranaté brašně o rozměru hodně tlustého 17” notebooku se ukrývala podivná rozložitelná kovová konstrukce se sucháčem, na kterou se mají dát přidělat krabičky a pak se to celé má složit a být přenosné... Jaké krabičky? A kde je zdroj? A kam s kabely?

Dost otázek. Má to fungovat takto: Na rozkládací kovové kolejnice se sucháčem, které jsou v tašce ve složeném stavu spojené pantem a zafixované masivní gumovou spojkou, se pomocí suchého zipu připevní řada efektů a zdroj. Celé se to propojí - prodrátuje - a můžeme hrát... Jenže to vypadá, že to bude dobře fungovat jenom s efekty Mooer, protože ty jsou tak malé, aby se tam dobře vešly. Větší krabičky od jiných firem se tam taky vejdou, ale bude jich méně a ty opravdu velké se tam už nevejdou.

 

Mooer vyrábí také zdroj s osmi devítivoltovými chráněnými výstupy a ten má stejnou velikost jako ty efekty. Takže když zdroj, tak zase Mooer. Celkem se dá na ten pedalboard naskládat deset krabiček Moer. Když odečteme jednu krabičku zdroje a možná ještě trochu místa na pohodlné propojování napájecích kablíků, tak bych to viděl na osm efektů. To už většinou kytaristům stačí. :-)  Ale musí se to propojit tzv. „Z“ propojkama, nejlépe samozřejmě od Mooer. Krabičky Mooer jsou na to přizpůsobeny tak, že vstupní a výstupní jack jsou v krabičkách excentricky, aby s tou „Z“ propojkou pak zůstaly vůči sobě navzájem v rovině. Takže budeme potřebovat efekty Moer , propojky Mooer „Z“, jednu cca patnácticentimetrovou ohebnou propojku jack-jack, devítivoltový zdroj Moer a mnoho propojovacích napájecích kablíků (kdo by chtěl sebou furt tahat pytel s náhradníma devítivoltovejma baterkama, že?) a pak už jen kabel z kytary a kabel ven z efektů do aparátu. Když se kytarista doma technicky vyblbne, může to všechno složit do brašny a hodit pomocí přiloženého popruhu přes rameno a vyrazit třeba na zkoušku. Jediné, co bude muset udělat, je rozpojit od krabiček na některých místech napájecí kablíky, aby to šlo složit. Jo a klasické kvákadlo se tam nevejde. :-( Cena je 2909 Kč.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Konstrukce kovový kolejnicový skládací pedalboard se suchým zipem, přenosný pomocí polstrované brašny s popruhem přes rameno
Rozměr brašny 30 x 40 x 12 cm
Hmotnost cca 2 kg

 

www:

www.mooeraudio.com/en/ProductInfo.asp?id=132

Psáno pro časopis Muzikus