Mooer Tender Octaver - miniaturní oktáver

Mooer Tender Octaver - miniaturní oktáver
Mooer Tender Octaver - miniaturní oktáver

Dostala se mi do ruky další mikrokrabička od firmy Mooer, tentokrát Tender Octaver. Již z názvu je jasné, co bude dělat. Přidává ke kytarovému zvuku horní (Upper) a spodní (Sub) oktávu (dá se samozřejmě použít i na jiné nástroje). Každá oktáva se dá nastavit nezávisle. Takže např. spodní oktáva naplno a horní oktáva cca napůl. K tomu můžeme mixovat průchozí zvuk, dokonce ho můžeme potenciometrem Dry úplně potlačit, takže nám ve výstupním zvuku z krabičky zbudou jen oktávy. Když se oktávy úplně ztlumí, zapnutý efekt vůbec nehraje, což by se dalo využít jako „bypass“pedál, který navíc umí přidávat oktávy. Oktávy zní dobře, zpoždění efektového zvuku je minimální, ale nějakých pár milisekund tam je, takže to hraje s velmi krátkým delayem (mám na mysli zpoždění mezi průchozím signálem a efektovým zvukem), ale není to nijak rušivé.

 

Krabička je kovová s plechovým přepínačem, takže i přes mikrorozměry by to mělo něco vydržet. Ovládá se třemi potenciometry: Sub, Upper a Dry. Vstupní a výstupní jacky nejsou namontovány proti sobě, ale úplně mimo osu, takže můžeme k propojení více krabiček Mooer použít tzv. Z propojky a krabičky budou „hezzzky“ u sebe a v řadě. Napájení je umožněno pouze devítivoltovým zdrojem, do malých krabiček Mooer se baterie nevejde.

 

Po chvíli nastavování a testování jsem došel k závěru, že se efekt výborně hodí pro čistý zvuk. Navíc se nemusíte omezovat jen na jednohlasou melodickou linku, ale můžete hrát např. i rozložené akordy (vícehlasy). Do „třech strun“ to zvládá efekt úplně v pohodě, při více než třech hlasech už jsem měl trochu problém rozlišit, co je co. Při použití trochu víc Sub než Upper a ztlumení průchozího zvuku asi na třicet procent to při akordických rozkladech (s čistým kytarovým zvukem) zní „jako kostelní varhany“ - poměrně inspirativní zvuk. Na mikrosérii Mooer se mi libí tři věci: slušný zvuk, „roztomilá“ velikost a cenová dostupnost.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ovládání Sub (oktáva dolů), Upper (oktáva nahoru), Dry (mix průchozího zvuku a efektu)
Rozměry 93,5 x 42 x 52 mm
Hmotnost 170 g
Napájení 9V adaptér s mínusem uprostřed

 

www:

www.mooeraudio.com/?product/201501159720.html

Psáno pro časopis Muzikus