Morley Distortion Wah Volume pedál, model PDW–II - tři efekty v jednom

Morley Distortion Wah Volume pedál, model PDW–II - tři efekty v jednom
Morley Distortion Wah Volume pedál, model PDW–II - tři efekty v jednom

Skvělé! V jednom hned tři funkce - distortion, volume a wah pedál. No nekup to!

Přiznám se, že původní myšlenka byla, abych nemusel domů tahat na cvičení celý pedalboard, kde mám zvlášť volume a zvlášť wah pedál (o distortionech nemluvě), a nekupovat zase oba pedály na doma, pořídit si něco, kde je to dohromady. A ono to vyšlo a zdaleka se nejedná jen o nějakou náhražku samostatných pedálů.

 

Takže co máme všechno před sebou?

Pedál, řídicí funkce wah a volume nejsou řešeny mechanicky, ale o všechno se stará optika. Klasický analogový distortion má ovladače Drive, Level a Tone. Každý efekt je možno používat zvlášť anebo spárovat distortion buď s funkcí volume nebo wah.

Zařízení obsahuje vedle samotného pedálu dvě LED diody, dva přepínače, zdířku pro připojení napáječe (9 V, 7 mA) a na spodní straně šachtu pro baterii.

 

Tak a jak to ovládat?

1) Když se připojíte a nebudete nic dělat, tak zařízení funguje jako volume pedál. Takže je nutné si dát pozor, abyste měli tzv. sešlápnuto. Jinak vám nic nezazní a budete hledat, kde je chyba.

 

2) K zapojení funkce wah pedál je nutno sešlápnout přepínač s nápisem Wah na pravé straně od pedálu.

 

3) Distortion se zapne po sešlápnutí přepínače s nápisem Distorion na levé straně od pedálu. Na této straně najdeme ovládání míry zkreslení (Drive) a barvy tónu (Tone), na pravé straně pak jeho výstupní hodnotu (Level). Tato funkce může být používána jak zvlášť (při funkci volume naplno), tak i ve spojení s wah pedálem a volume pedálem.

Morley Distortion Wah Volume pedál, model PDW–II - tři efekty v jednom
Morley Distortion Wah Volume pedál, model PDW–II - tři efekty v jednom

A jak to chodí?

Obě funkce, volume i wah, mají příjemný, přirozený a plynulý, neskokový průběh a distortion, který jsem původně bral spíše jako přídavek, mne příjemně překvapil možností nastavení jednotlivých parametrů. Dá se tedy využít nejen jako klasický overdrive, ale hlavně jako distortion, kreslítko. A nebo, což jsem si vyzkoušel s úspěchem, jako ještě větší nakopnutí či zesílení signálu při sólech.

 

Tři v jednom

Je to tak, protože tohle je vynikající pro ty, co hledají za prvé tři efekty v jednom a zároveň za druhé nechtějí nic slevit z kvality tónu a třeba i za třetí rádi ušetří na dvojici propojovacích kabelů.

 

Závěr

Ti z vás, kdo jsou líní přepínat, a hlavně na to myslet včas, těm doporučuji koupit zvlášť wah pedál a zvlášť volume pedál. Ale ti, kterým to nevadí, si ještě navíc mohou přikreslit zvuk, a nota bene jim nic nebude chroustat z prachu, protože se jedná elektrooptické ovládání. Tak není co řešit a jděte do toho. Tohle není pro vývojáře, tohle je vyvinuto echt pro muzikanty! Je to super!

 

Info:

Morley Distortion Wah Volume pedál, model PDW-II je pedál, který v sobě sdružuje hned tři efekty: wah pedál, volume pedál a distortion. Cena je 2700 Kč.

 

Plus:

tři efekty v jednom

optika

stabilita

zvuk

plynulý průběh efektu wah a volume

 

Mínus:

Je nutno si zvyknout na přepínání mezi funkcemi wah a volume.

Je třeba si dát pozor při sešlapování spínače wah na to, aby člověk zároveň nepohnul pedálem (při funkci volume se najednou odmlčí).

Při ukončení funkce wah je nutno dát pedál do sešlápnuté polohy, aby při vypnutí efektu nedošlo k odmlčení kytary (přechází se automaticky do modu volume).

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Napájení: 9V baterie nebo napáječ 9V DC 300 mA
Přepínače: Volume/Wah, Distortion
Potenciometry: Drive, Tone, Level (vše pro funkci distortion)
LED indikace: aktivace funkce distortion, aktivace funkce wah pedálu
Ovládání: optika
Vstupy: In/Out
Hmotnost: 1,51 kg
Rozměry: 23,2 cm (délka), 14,9 cm (šířka), 7 cm (výška)

 

 

www:

www.morleypedals.com

Psáno pro časopis Muzikus