Pepperdecks DJoclate - pasivní malý „mixáček“

Pepperdecks DJoclate - pasivní malý „mixáček“
Pepperdecks DJoclate - pasivní malý „mixáček“

Máte občas potřebu smíchat dva zvukové signály rychle a „bezbolestně“? Teď máte možnost. Tenhle malý mixáček se vejde do kapsy, nepotřebuje napájení a použití je více než snadné. K čemu to pro muzikanta může být dobré? Příklad - jedu na chatu a beru kytaru na cvičení. Kytaru píchnu do nějakého multiefektu nebo sluchátkového „cvičítka“ (každý si doplní to své oblíbené). Jenže hrát jenom tak, bez nějakého backing tracku je po chvíli nuda. Většina multiefektů má vstup aux, takže mohu propojit mobil přímo do auxu. Jenže pak potřebuju rychle upravit hlasitost, mám na krku kytaru, mobil je sice na dosah ruky, ale znám to, nepovede se mi prstem hned trefit na přesné místo, vypnu to, přepnu to, dělám to třikrát... Je to k vzteku. A tady se teď nabízí možnost nesahat ani na mobil, ani se nevrtat v multiefektu a velmi pohodlně upravit hlasitost pomocí minimixáčku a jeho „profi dlouhých“ faderů. Sice stále „visíme“ na kabelech, ale věřte, že tohle velmi zpříjemní život při tréninku na nástroj.

Mixáček má sametově pogumovaný povrch, který neklouže a na spodní straně má malé protiskluzové špuntíky. Má to dva stereo vstupy a jeden stereo výstup (lze i obráceně). Všechno jsou malé 3,5mm jacky. Dva 70cm kabílky jsou součástí balení (měřil jsem a souhlasí to).

Nejvíc se mi na líbí, že mixer nepotřebuje napájení. Je to pasivní zařízení, které aktivnímu muzikantovi dokáže velmi zpříjemnit večerní cvičení s kytarou, baskytarou atd.

A co sluchátka? Sluchátka se do toho také dají připojit, ale protože je to pasivní zařízení chce to vyzkoušet, která sluchátka si s ním budou rozumět. Mně se osvědčila obyčejná „herní“ (velké zavřené mušle) s impedancí 32 Ω (hrálo to nahlas a basů habaděj). I když přes bedýnky hraju raději.

Původně je tenhle mixáček vymyšlen jako pomůcka pro DJe - propojit dva mobily a udělat si domácí diskotéku. Byla by ale škoda to nevyužít pro praktické a rychlé propojení nástrojů (kytara + mobil, automatický bubeník atd.). Pro víkendové domácí hraní mi to přijde ideální. Díky minimixu jsem vytáhl z šuplíku již dlouho nepoužívané věci a po delší době je zase oživil.

Má to ještě jednu vychytávku, a to dva malé mikrospínače (bass-kill), kterými se pasivně ořezávají basy... Asi nějaká vychytávka pro DJe.

Nemám vůči tomuhle zařízení žádnou výhradu, je to super věcička.

 

Technická specifikace

vstupy 2x stereo
výstup 1x stereo
napájení není, pasivní zařízení
rozměry 116 x 76 x 27 mm

 

https://www.pepperdecks.com/products/5-djoclate

Psáno pro časopis Muzikus