Sennheiser Evolution Wireless G2 - EW 300 IEM G2 sada bezdrátového odposlechu

SR 300 G2
SR 300 G2

Také systém bezdrátového odposlechu, tzv. "in ear monitor" prošel změnami podobně jako celá modelová řada druhé generace. Jsou to jak designové, tak i funkční změny, které přibližují produkt blíže k uživateli; a to technickou kvalitou, ale i uživatelským komfortem.

Sadu tvoří vysílač SR 300 G2, kapesní přijímač EK300 IEM G2 a v současné době nový model sluchátek IE 4-1.

 

Vysílač

Vysílač má tradiční půlrackovou šířku a je dodáván s adaptéry pro uchycení do racku. Nechybí ani deska sloužící ke spojení dvou vysílačů vedle sebe. Na zadním panelu najdeme konektor napájení, BNC konektor pro připojení jedné antény a dva signálové vstupy XLR. Na předním panelu se nachází sluchátkový výstup s regulací hlasitosti, LC displej a ovládací prvky. Displej je podsvícen zelenou barvou, která se změní na červenou v případě, že je vstupní signál přebuzen. V menu můžeme kromě obvyklých parametrů (např. vstupní citlivost) zvolit i vysílací frekvenci. Můžeme vybírat z osmi bank po dvanácti kanálech, popřípadě využít uživatelskou banku s volně laditelnými frekvencemi.

 

Přijímač

Přijímač je vzhledově totožný s kapesním vysílačem SK 500 G2, liší se jen vrchní část, kde se vedle antény a výstupního jacku nachází otočný regulátor hlasitosti sloužící zároveň jako vypínač. Potenciometr má příjemně tuhý chod s jemnými aretačními "zoubky". Dvě LED diody na čelní straně indikují provoz, stav baterií a přítomnost VF signálu, na bocích najdeme kontakty pro dobíjení akumulátorů a vzadu sponu k upevnění přijímače. Napájení zajišťují dvě tužkové baterie nebo akumulátorový blok, ten si ale spolu s rychlonabíječkou musíte dokoupit.

Sluchátka

Sadu doplňují sluchátka IE 4-1 v černém provedení. Od svých předchůdců se liší nejen menší velikostí, ale i konstrukčními změnami. Na ústí sluchátek se nasazují silikonové návleky, které jsou standardně dodávány ve třech velikostech. Návleky jsou příjemně měkké a hladce obepínají zvukovod. Na rozdíl od dříve používaných molitanů je materiál praktičtější i z hlediska údržby a čištění. Znatelně se i zlepšila reprodukce nízkých kmitočtů, oproti dříve dodávanému modelu IE-3 jsou basy pevnější a průraznější. Škoda, že konektor sluchátek není vybaven pojistným kroužkem, podobně jako mikrofony dodávané k vysílačům řady SK.

 

Hodnocení

Celý systém je stereo a v praxi můžeme kromě klasického stereo či mono módu využít i užitečnou funkci Focus. Při její aktivaci jsou oba kanály "zmoněny" a uživatel si může sám nastavit jejich hlasitostní poměr. Pustíme-li do jednoho kanálu kapelu a do druhého sólový zpěv či nástroj, interpret má možnost průběžné regulace poměru obou signálů. Balanc se provádí pomocí kolébkového voliče na čelní straně přijímače. Osobně bych viděl praktičtější řešení v podobě dvojitého potenciometru hlasitosti. Vestavěný limitér má příjemný dynamický průběh, a nejenže uchrání uši od signálových špiček, ale dovede signál i pořádně "nadupat". Hi-boost zdvihá frekvenční průběh na 10 kHz o 6 dB. Obě funkce se dají zapnout přímo na přijímači. Do menu se vtěsnala i funkce Auto Scan, která prohledá frekvenční pásmo a nabídne použitelné volné kanály. Stejně jako ostatní produkty G2 je IEM vybaven vypínatelnou funkcí "pilot tone".

 

Info:

Sennheiser Evolution Wireless G2 EW 300 IEM G2 je sada bezdrátového odposlechu. Cena s DPH je EW 300 IEM G2 23 400 Kč.

 

Plus:

indikace přebuzení na vysílači

vylepšené menu

funkce auto scan a pilot tone

vylepšené napájení (výdrž baterií)

silikonové návleky u IE 4-1

 

Mínus:

absence pojistného kroužku u konektoru - IE 4-1

regulace balance v funkce Focus - EK 300

konstrukční řešení SR 300 (utopené zadní konektory, kolébkový volič +/-)

Psáno pro časopis Muzikus