Sennheiser MD 435 a MD 445 - pódiové mikrofony

Sennheiser MD 435 a MD 445 - pódiové mikrofony
Sennheiser MD 435 a MD 445 - pódiové mikrofony

Na rozdíl od studia, kde máme vše pod kontrolou, na živém hraní občas trneme hrůzou. Co to tam proboha vyvádějí s naším vzácným (a drahým) mikrofonem? Máme tohle zapotřebí? Zařekneme se, příště bereme jen levné krámy. Jenže neuplyne moc času a už zase pokukujeme, čím bychom obohatili naše vybavení.

Úvod

Oba testované modely jsou drátové, určené pro zpěv na živé hraní. Patří do řady MD, ze které pochází klasika jako 421 nebo 441U. Mají elegantní korpus, černou metalízu i decentní logo. Obě těla jsou stejná. MD 445 má kratší koš, tudíž je o centimetr kratší. Oba mají příjemně poctivou váhu.

V balení najdeme pouzdro, držák na stojan a pět protivětrných molitanových ochran (vindšusy). Manuál je jednoduchý. Formou obrázků informuje o vhodném způsobu držení a o postavení zpěváků s ohledem na citlivostní charakteristiku. Oceňujeme obrázky znázorňující možnost odmontování ochranného koše a jeho umytí ve vodě. Ne vždy je to možné a ne vždy výrobci možnost čištění přiznávají, čímž uvádějí uživatele do rozpaků, co si lze ještě dovolit, a co už ne. Po odšroubování hlavice se dostaneme ke kapsli s uvedeným výrobním číslem a samolepkou prokazující původ originálu. Použitá kapsle MD 435 by měla vycházet ze zvuku kapsle Sennheiser MD 9235. S tou bohužel zkušenosti nemáme, takže neumíme porovnat, nakolik se blíží.

Kapsle obou testovaných mikrofonů jsou v nabídce též jako hlavice vysílače pro vybrané bezdrátové soupravy.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus nebo v jeho elektronickém vydání.
Psáno pro časopis Muzikus